:: Головна :: :: Пошта :: :: Пошук :: :: Оголошення :: :: Форум ::
Меню
Головна
>>> Про проект
>>> ТЕМА ДНЯ
>>> БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ:
>>> УКРАЇНІСТИКА за КОРДОНОМ
>>> УКРАЇНОМОВНІ ТВОРИ:
>>> КОРИСНІ РЕСУРСИ
>>> СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА
>>> З ТВОРЧОГО ДОРОБКУ:
>>> ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ
>>> ИГРОМАНИ. Дискусійний клуб
ФАЙЛИ
Контакт
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
Жизнь - это бесконечная череда мгновений
Мой дом
"Бібліофан" Дискусійний клуб
"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Who's Online
Зараз на сайті:
Гостей - 227
Популярні

Вітаємо Вас на Бібліотечному інформаційно-освітньому порталі 

Презентація сайтів бібліотек
Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А.Тімірязєва
Сайт бібліотеки http://www.library.vn.ua  має розділи: Головна; Про бібліотеку (Нормативні документи, Відео про бібліотеку, Віртуальна екскурсія); Читачеві;   Електронний каталог; On-line довідка; Віртуальна довідка; Краєзнавчі видання; Електронні книги; Віртуальні виставки; Ресурси Інтернет; Вінницький регіональний тренінговий центр; Навчально-інноваційна бібліотека – 2011; Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування на Вінниччині; Бібліотечному фахівцю; Асоціація бібліотек Вінниччини (АБВ); Державні закупівлі; Веб-проекти; Вінниччина - відео; Гостьова книга; Контактна форма
Що нового у бібліотеках країни:

Якщо Ви хочете дізнатися про щоденну роботу бібліотеки - Вам сюди!

Стрічки новин
Сайт Шосткинской централизованной библиотечной системы
Site news

 • "Рожев сар" (Docudays UA)

  В рамках Всеукранського тижня права та  акц «16 днв проти насильства»  в Кноклуб медапросвти з прав людини Docudays UA вдбулась чергова зустрч. Сьогодн  ми переглянули документальний фльм "Рожев сар" режисерки з Великобритан Км Лонжинотто

  «Життя двчини жорстоке... Життя жнки дуже жорстоке», – вдзнача Сампат Пал, героня цього фльму-вторгнення у життя надзвичайних жнок. Сампат Пал, як багатьох нших, молодою двчиною вддали замж в родину, де часто били. Але попри все вона боролась покинула см’ю свого чоловка, зрештою ставши борцем проти поневолення жнок у штат Уттар-Прадеш. Ще одна героня фльму, 14-рчна бездомна Рекха з касти недоторканих, на третьому мсяц вагтност,  не може побратися з батьком сво майбутньо дитини, бо вн належить до вищо касти. Чоловк 15-рчно Рену, яку замж видали батьки, покинув , тепер двчина погрожу накласти на себе руки. Для обох юних двчат, переляканих вдчайдушних, Сампат Пал – дина надя. Рожев сар – це непохитний часто кумедний образ таких незвичайних полтичних активсток та хнього харизматичного лдера. Партнер Сампат Пал Бабуй, спостергаючи, як змнються вона з часом, не такий упевнений...

  Документальний фльм «Рожев сар» зачпа дуже складн та болюч теми гендерно рвност, насильства в см’ та порушення прав людини загалом жнки зокрема.   Цього разу на перегляд фльму в зал були лише  жнки, тому тема була прийнята близько до серця.  Присутн  згадали багато  власних прикрих  сторй та сторй свох близьких.

  Пд час обговорення  фльму були порушен так питання: Хто винен в тому, що жнка пддаться насильству? Що й робити, якщо вона потрапила в таку ситуацю? Чи можна розраховувати   на державу? Як захистити себе вд насильства? До яких громадських органзацй можна звертатися в подбних випадках? Чи насильство в розвинених кранах?

  Псля обговорення присутн дйшли висновку, що  в кранах ґвропи та Америки проблему насильства виршують бльш цивлзованим шляхом за допомогою закону. А  в кранах Аз   традиц досить  часто превалюють над законом. 

    

   

   

   

    • Трибуна юриста [Проблема насильства в смk

  Явище насильства в см довол поширене. Люди стають жертвами домашнього насильства незалежно вд соцального статусу, освти чи мсця проживання. Дуже важливо знати, як захистити себе вд протиправних дй ншого члена см.

    Як правильно поводитись в тй чи ншй ситуац розповла нспектор ювенально полц Вовк Яна Олегвна пд час зустрч, яку органзували працвники юнацького вддлу ЦМБ м. Л.Толстого для студентв ШХТК та медучилища. Яна Олегвна ознайомила присутнх з Законом Украни «Про попередження насильства в см» та ншими законодавчими актами, як передбачають можливост такого захисту. Зустрч пройшла в форм далогу. В обговоренн проблеми взяла  участь заступик директора з виховно роботи ШХТК Карась В.М. Бблотекар  запропонували студентам ознайомитися  з правовою лтературою, яка знаходиться в фондах бблотеки м. Л.Толстого

    

    • Школа методиста

  27–30 листопада цього року в Нацональнй бблотец Украни мен Ярослава Мудрого вдбулася VI Всеукранська школа методиста «Методична служба: ндикатор та мпульс нновацйно культури в умовах децентралзац», в якй взяла участь провдний методист Шосткинсько мсько бблотечно системи Валентина Макуха.

  Чотири дн нтенсивно роботи об’днали понад 60 представникв нацональних, державних, обласних, районних мських бблотек, регональних органв влади та мсцевого самоврядування.

  До учасникв звернулися заступник Мнстра культури Украни Ю. Рибачук, начальник управлння з питань мовно полтики та лтератури Мнстерства культури Украни Л. Нкфоренко та генеральний директор Нацонально бблотеки Украни мен Ярослава Мудрого Т. Вилегжанна.

  Перший день VI Всеукрансько школи методиста (дал – Школи) було присвячено тем «Методична робота поза просторовими кльксними показниками». Учасники Школи долучилися до обговорення тенденцйних змн проблем, з якими стикаються публчн бблотеки. Серед найгострших проблем були назван, зокрема: реформування мереж публчних бблотек та скорочення х клькост; недотримання рекомендованих нормативв поповнення бблотечних фондв новими виданнями; недосконале бблотечне законодавство; створення диного нформацйного простору корпоративно дяльност; кбербезпеки тощо. Йшлося про яксне керування змнами в бблотеках, що може бути забезпечено вдповдною пдготовкою перепдготовкою бблотечних кадрв.

  У формат Печа-куча учасники Школи презентували результати методично роботи за останн два роки. Завдувач методичних вддлв обласних унверсальних наукових бблотек акцентували увагу на традицйних та нновацйних формах роботи, як не лише цкавими, а й дають вдчутн результати, зокрема в таких напрямах роботи, як: експертно-дагностична оцнка дяльност ЦБС, пдвищення квалфкац бблотекарв, бблотечний менеджмент, проектна дяльнсть, створення електронних бблотек, промоця читання, нацонально-патротичне виховання юних користувачв, спвпраця з органами мсцево влади та н.

  Другий день Школи був присвячений тем «Бблотека децентралзаця: конструктивн нцативи пошуки консенсусу». Учасники Школи дискутували про можливий вплив реформ децентралзац на структуру мереж публчних бблотек та х мдж; розповдали про гран спвпрац об’днаних територальних громад (ОТГ) публчних бблотек; висловлювали сво бачення сучасних моделей бблотек ОТГ оцнювали переваги й недолки рзних моделей; визначали меж методичного впливу на бблотеки свох областей, у т. ч. бблотеки ОТГ. Розмрковуючи над загрозами, що повстали перед бблотеками ОТГ, учасники Школи зйшлися на думц, що ниншня кризова ситуаця, з одного боку, може призвести до закриття багатьох бблотек, а з ншого – пдштовхнути бблотекарв до позицювання себе як активного члена громади, переосмислення сво професйно дяльност, переорнтац на сучасн форми взамод з громадою, пошуку впровадженню бблотечних нновацй, постйного оволодвання новими навичками тощо.

  Значну увагу присутнх викликали також питання електронно звтност публчних бблотек ОТГ в систем ЕСМаР, нових векторв реалзац бблотеками соцально функц, зокрема обслуговування соцально незахищених категорй користувачв, а також створення нформацйно-туристичних центрв на баз публчних бблотек.

  Лейтмотивом третього дня Школи були «Професйн компетенц бблотекаря». Учасники Школи вдзначили, що сучасний бблотекар повинен бути вдкритим до змн спрямованим на результат, володти актуальними методиками пошуку нформац, прагнути до постйного оновлення професйних знань вмнь та н. Не менш важливими комункацйн навички, а також вмння знаходити додатков джерела фнансування бблотечно дяльност. У цьому аспект цкаво було дзнатися про рзн модел фнансування зарубжних втчизняних бблотек загалом та про так нов джерела позабюджетного фнансування як участь у громадських проектах, органзаця крафт платформ у бблотеках та н.

  Неабиякий нтерес учасникв Школи викликав аналз проектно дяльност обласних унверсальних наукових бблотек та нформаця про онлайн ресурси для пдвищення квалфкац бблотечних ресурсв. На завершення третього дня роботи Школи учасникам була запропонована консультаця щодо проведення дослдження «Кадри публчних бблотек: стан та перспективи розвитку», нцйованого Мнстерством культури Украни та Нацональною бблотекою Украни мен Ярослава Мудрого.

  Темою четвертого дня Школи було обрано «Методична служба: дея – трансфер – реалзаця». Органзатори Школи – науково-методичний вддл НБУ мен Ярослава Мудрого – мали на мет показати учасникам як саме методичн служби можуть допомогти бблотекарям сво мереж стати цкавими корисними для громади. Для цього запропонували присутнм помркувати над питанням соцокультурного сегменту життвого простору людини в умовах ОТГ. ¶ не просто помркувати, а обмнятися думками у формат бблотечного кафе. Кожна з команд отримала паспорт громади повинна була, проаналзувавши територальн, майнов, нтелектуальн, фнансов, етнчн та нш особливост, запропонувати сво бачення подальшого розвитку громади. ¶, що найголовнше, участ публчно бблотеки в цьому процес. Команди впоралися з завданням запропонували багато несподваних, цкавих справд креативних дей. А експерти, що оцнювали яксть виконання завдань, надали сво рекомендац щодо втлення таких дей у практичнй дяльност (написанн заявок на отримання грантв, спвпрац з органами влади, мотивування громади до змн).

  Загалом VI Всеукранська школа методиста пройшла в дружнй творчй атмосфер й вкотре пдтвердила свй статус шанованого професйного майданчика, де можна подлитися досвдом, обговорити нагальн проблеми, окреслити шляхи розвитку, збагатитися новими деями, порадти за досягнення колег просто зустрти старих нових друзв.

    

    

   
Головна | >>> Про проект | >>> ТЕМА ДНЯ | >>> БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ: | >>> УКРАЇНІСТИКА за КОРДОНОМ | >>> УКРАЇНОМОВНІ ТВОРИ: | >>> КОРИСНІ РЕСУРСИ | >>> СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА | >>> З ТВОРЧОГО ДОРОБКУ: | >>> ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ | >>> ИГРОМАНИ. Дискусійний клуб | ФАЙЛИ | Контакт |
Підпишіться на новини!
 
 
 
©Copyright 2005-2007 Бібліотечний інформаційно-освітній портал
Використання інформації з рекламних та інших матеріалів цього сайту для передруку, внесення в бази даних для подальшого комерційного використання, розміщення матеріалів в ЗМІ та мережі інтернет можливе лише за умови розміщення прямого посилання на сайт http://www.librportal.org.ua

:: up::

bigmir)net TOP 100