:: Головна :: :: Пошта :: :: Пошук :: :: Оголошення :: :: Форум ::
Меню
Головна
>>> Про проект
>>> ТЕМА ДНЯ
>>> БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ:
>>> УКРАЇНІСТИКА за КОРДОНОМ
>>> УКРАЇНОМОВНІ ТВОРИ:
>>> КОРИСНІ РЕСУРСИ
>>> СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА
>>> З ТВОРЧОГО ДОРОБКУ:
>>> ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ
>>> ИГРОМАНИ. Дискусійний клуб
ФАЙЛИ
Контакт
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
"Бібліофан" Дискусійний клуб
"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Who's Online
Зараз на сайті:
Гостей - 101
Популярні

Вітаємо Вас на Бібліотечному інформаційно-освітньому порталі 

Презентація сайтів бібліотек
Тисменицька районна бібліотека.. Івано-Франківська обл.

   Сайт  http://tismenitsa.if.ua/  має розділи:    Головна; Бібліотека пропонує; З історії; Контакти; Фонд документів; Урядування; Шевченку 200; Віртуальні виставки

Що нового у бібліотеках країни:

Якщо Ви хочете дізнатися про щоденну роботу бібліотеки - Вам сюди!

Стрічки новин
school
school

school
 • Шляхами стор державотворення...

  За сприяння Монастирищенсько районно державно адмнстрац, районно ради, районного вддлу культури в переддень Дня Конституц в центр мста бля фонтану [Чаша Гетьманаk вдбувся святковий захд [Шляхами стор державотворенняk пдготовлений та проведений центральною районною бблотекою за пдтримки районного будинку культури. На свят були присутн заступник голови райдержадмнстрац Руслан Терещук, заступник голови районно ради Майя Фариба, начальник вддлу органзацйного забезпечення ¶рина Комар, начальник вддлу органзацйно роботи та з питань управлння персоналом райдержадмнстрац Олександр Полонський, менеджер громадсько приймальн парт Блоку Петра Порошенка [Солдарнстьk Свтлана Томченко, помчник голови ц ж органзац  ¶рина Кабанова, працвники районно державно адмнстрац та районно ради, працвники закладв культури, жител мста.
  З вступним словом до учасникв заходу звернулась директор бблотеки Валентина Григораш, яка розповла, що державне свято День Конституц увйшов в суспльне життя кожного громадянина Украни, як головний оберг державност демократ, гарант незалежност соборност Украни.
  Звучить величний Гмн Украни.
  Заступник голови райдержадмнстрац Руслан Терещук в свой промов наголосив, що  28 червня 1996 року Верховна Рада Украни, висловлюючи суверенну волю громадян нашо держави, спираючись на багатовкову сторю укранського державотворення, на свтовий досвд, прийняла Основний Закон Украни Конституцю, яка стала реальною двою основою розбудови незалежно демократично держави як повноправно учасниц свтового спвтовариства.

  У кожного народу сво символи. В Укран це Гмн, прапор тризуб.  Про сторю  написання Гмну, як одного з символв Украни розповла завдуюча вддлом обслуговування Оксана Мартиш. Псня душа народу, а нацональний Гмн - найвищий вияв його волелюбних, духовно-патротичних прагнень. Врш [Ще не вмерла Украни...k постав на хвил патротично поез Шевченка з його могутньою врою в те, що [не вмира душа наша, не вмира воляk. У середовищ патротично кивсько [Старо громадиk, до яко входили так визначн дяч, як Тадей Рильський, Володимир Антонович, Олександр Русов, Павло Чубинський та нш, виник дерзновенний як на т часи задум створити високопатротичний врш, який би наснажував укранцв на боротьбу за волю, став нацональним гмном. Реалзувати цей задум випало поетов, вченому-етнографов Павлов Чубинському. Пд Карпатами вперше легально зазвучав врш надднпрянця Чубинського, який того ж року знайшов музичне втлення у творчост галичанина Михайла Вербицького (1815-1870) талановитого  композитора, одного з органзаторв духовного культурного життя на Захднй Укран. В 2017 роц мина  152 роки з часу першого публчного виконання Гмну Украни.
  Про символку сторю малого герба -  тризуба  та укранського прапора розповла бблограф районно бблотеки Галина Тимошенко. 28 счня 1992 р. Верховна Рада Украни затвердила Державним прапором синьо-жовтий стяг, який ма свою давню сторю. З ним захищали вмирали за Украну геро Крут, борц за незалежнсть Украни у 1917-1921рр., з ним захищають рдну землю бйц на Сход Украни. Герб розпзнавальний знак держави, офцйна емблема, що зображуться на прапорах, грошових знаках, печатках. Як державний знак вн символзу соборнсть днсть усх укранських земель. Якщо придивитись уважно до герба, можна з його частин скласти слово [воляk  - те, чого завжди прагнув укранський народ. Зображення тризуба дйшло до нас з часв трипльсько культури. Вн був родовим знаком Рюриковичв князв Рус, зустрчаться на монетах князя Володимира, його синв Святослава Ярослава Мудрого.
  Про сторю першо в свт Конституц пд авторством укранського гетьмана Пилипа Орлика розповла слухачам завдуюча методичним вддлом бблотеки Людмила Прян. Повна назва документа "Договр та Встановлення прав вольностей Вйська Запорозького та всього вльного народу Малоросйського мж Ясновельможним гетьманом Пилипом Орликом та мж Генеральною старшиною, полковниками, а також названим Вйськом Запорозьким, що за давнм звичам за вйськовими правилами схвален обома сторонами вльним голосуванням скрплен найясншим гетьманом урочистою присягою" був укладений 1710 року. Драматичною сторя написання цього документу. Псля поразки в битв пд Полтавою гетьман ¶ван Мазепа з своми найближчими прибчниками з числа козацько старшини разом з залишками укрансько-шведсько арм опинились на територ Османсько мпер, рятуючись вд росйсько арм. Тут, не витримавши великих потряснь, помер ¶ван Мазепа. Наймоврншим наступником був близький до гетьмана генеральний писар Пилип Орлик. При його обранн на рад старшин було прийнято документ, що визначав права обов'язки гетьмана. Таким чином, Конституцю було прийнято 5 (16) квтня 1710 року на зборах козацтва бля мстечка Бендери (зараз Молдова)  на правому берез рчки Днстер. У текст документа автори називають Укранську державу Украною, Малою Руссю, Вйськом Запорозьким. Законодавча влада надаться Генеральнй Рад, що викону роль парламенту, до яко входять генеральн старшини, цивльн полковники вд мст, генеральн радники (делегати вд полкв з людей розважливих заслужених), полков старшини, сотники та представники вд Запорозько Сч. На свох зборах Генеральна Рада розгляда питання про безпеку держави, спльне благо, нш громадськ справи, заслухову звти гетьмана, питання про недовру йому, за поданням гетьмана обира генеральну старшину. Сьогодн Конституця Пилипа Орлика - пам'ятка укрансько полтико-флософсько та правово думки.
  Привтав монастирищан з святом власною поезю Василь Бирко, який читав врш [Моя Укранаk, [Мо селоk та [Смейний альбомk. Прозвучали врш [До укранцвk В.Баранова та [Блакитне небоk у виконанн Наст Брт, натхненно звучала псня [Моя земляk  у виконанн Вктор Прудиус (кервник Наталя Стасюк, фольклорно-етнографчний ансамбль [Родославk районного будинку дитячо юнацько творчост). Тро у склад ґвген Комар, Знади Шудри та Мар Полонсько заспвали псню [Лине псня понад гамk. ґвгеня Комар декламувала власн врш [Бережть Украну!k та [Наша славна Укранаk, рядки яких стверджували: нхто не подола Украну, не знищить козацьке корння.
  День Конституц назавжди увйшов в новтню сторю нашого суспльства, а тому нам з Вами залишаться тльки сподватись, що вс задекларован Конституцю права та свободи поступово будуть нормою життя громадян Украни. Демократичний розвиток нколи не був легким, тож наберемося терпння та ври у те, що наступн поколння укранцв будуть жити у зовсм ншй кран, яку з гордстю можна буди назвати конституцйно розвиненою та правовою вропейською державою. Хай мир взаморозумння сприяють подальшй розбудов нашо державност, становленню достатку в кожнй см. З святом вас, дорог земляки! • Спвпраця з волонтерами

  Тсна спвпраця обдну працвникв районно бблотеки P волонтерв КорпусуPPМиру США Крстну Джеймсона Ешв. Корпус Миру урядовою органзацю, яка сприя змцненню миру дружби мж людьми рзних нацональностей культур.PPВ Укран ця органзаця спвпрацю з прогресивними учбовими закладами та органзацями, як прагнуть розширити сво знання про американцвPP дяльнсть професйних органзацй та учбових закладв США, що у свою чергу, допоможе американцям бльше дзнатися про Украну, мову та культуру. Добровольц Корпусу Миру Украни, задян у Проект розвитку, працюють над скороченням розриву мж рвнями розвитку молод, що прожива в бльшост мст сл. Протягом року трич на тиждень в читальнй зал районно бблотеки проходили безкоштовн курси англйсько мови для дтей, пдлткв та молод. В ц червнев дн до Монастирища завтали Pбатьки Джеймсона Рассел Кейт Еш. На запрошення директора Валентини Григораш гост здйснили екскурсю районною бблотекою, де ознайомились з усма вддлами, книжковими полицями, та почули про сторю районно бблотеки. Також для американських гостей була органзована спльна екскурся до Леськвського замку, яка залишила незабутн враження.P PP
  Сподвамось, що саме тсна спвпраця закладв культури, загальноосвтнх шкл, рзних громадських органзацй та волонтерв допоможе виховати нове поколння молод, яка буде всебчно розвинена, освчена та готова до вдповдальних ршень./Files/images/IMG_3446.JPG/Files/images/IMG_3459.JPG/Files/images/IMG_3444.JPG/Files/images/IMG_3401.JPG/Files/images/IMG_3385.JPG/Files/images/IMG_3378.JPG/Files/images/IMG_3371.JPG/Files/images/IMG_3358.JPG/Files/images/IMG_3347.JPG/Files/images/IMG_3345.JPG/Files/images/IMG_3344.JPG/Files/images/IMG_3342.JPG/Files/images/IMG_3339.JPG/Files/images/IMG_3338.JPG/Files/images/IMG_3337.JPG/Files/images/IMG_3333.JPG • Миттвост вйни в вршованих рядках...

  PЗа нцативи районного вддлу культури, центрально районно бблотеки, клубу любителв поез [За покликом душk (кервник К.Г.Бульба), працвникв районного будинку культури, в переддень Дня скорботи вшанування пам'ят жертв вйни, в дитячому парку, бля фонтану [Чаша гетьманаk, збрались шанувальники укранського слова на поетичн читання[Миттвост вйни в вршованих рядкахk, щоб послухати поезю про вйну монастирищенських поетв, а також вдомих та знаних авторв.
  З привтальним словом до присутнх звернулась директор районно бблотеки Валентина Григораш, яка розповла, що поети, Pяк нхто, тонко вдчувають бль, смуток, печаль та передають сво почуттяP у вршах. Деяк з присутнх поетвPпережили вйну, втрачали близьких та друзв, були свдками жахливих сторй.PВйна на СходP крани знову сколихнула почуття людей, не залишаючи байдужим нкого. Громадянську лрику пишуть небайдуж люди, в нй звучить грзне чоловче обурення, й материнський смуток та бль.
  Бблограф районно бблотеки Галина Тимошенко пдготувала бблографчний огляд про роль поетичного слова на фронт, про поетв, що писали про вйну. Укранська поезя першою з-помж нших жанрв стала виразником народного духу в один з найважчих моментв втчизняно стор. У перш дн вйни до народу з клятвою закликом, бойовим маршем похдною пснею звернулись поети. Вдразу стали популярними врш [Клятваk М.Бажана, П.Тичини [За все ми вдплатим тобk, М.Рильського [За землю рднуk, В. Сосюри [Ми переможемоk. У ХХ¶ столтт нхто в Укран навть уявити не мг, що у мирний час знову буде литися невинна кров, повтря розриватимуть пострли з гармат, а мужн чоловки, залишивши сво родини пдуть помирати за нас, захищати рдну землю, яка вмиваться сльозами, вдспвуючи свох загиблих синв. Поезя атовця Бориса Гуменюка, псн сучасних авторв надихають сьогодншнх вонв на подвиг, дарують вру в перемогу.
  Катерина Бульба наголосила присутнм, що з вршем поряд завжди лунала псня та Pзапросила до виступу тро у склад ґвген Комар, Знади Шудри та Мар Полонсько з пснею [Сивинаk.
  Знаний на Монастирищин декламатор Вктор Клименко прочитав врш М.Дудна [Соловьиk. Колишня вчителька Зоя Темченко зачитала власний врш [Солдатськ матерk. Щемливий врш Валентини Асавлюк був присвячений батьков та солдатам Друго свтово вйни.
  Катерина Григорвна нагадала присутнм, що в нашому район 51 памятник загиблим вонам, а скльки могил невдомих солдат ще достеменно не зна нхто. Щоб вддати належну шану всм полеглим, як визволяли наш район, Лдя Любомська зачитала врш [Невдомому солдатуk, а ансамбль Аврамвського сльського будинку культури виконав псню [Невдомий солдатk.
  Врш знаного поважного поета Федора Максимовича Бойка знають люблять на Монастирищин. Його врш [Синв завжди чекають матерk прозвучав у виконанн Катерини Бульби, яка також зачитала врш Свтлани Александрово [Вонам АТОk.PУ виконанн вище згаданого тро присутн почули надзвичайно чуттву псню [Бля калини плакала матиk.
  Молода поетеса з с.Матвхи Марина Калнчук присвятила сво врш покйному Роману Бевзов та всм тим хлопцям, як поклали сво голови на пол бою на Донбас. На заход була присутня мама Руслана Нищика, яка надзвичайно чуттво сприймала вс врш. ґвгеня Комар зачитала власний врш, який присвятила й та сину-герою. На пропозицю Катерини Бульби присутн вшанували хвилиною мовчання полеглих вонв, як поклали сво життя за Батьквщину.
  У виконанн молодо поетеси, жительки с.Долинки Натал Луценко прозвучав врш [Лисk та нша патротична поезя. Презентував на заход сво врш Сергй Ярмола, як присвятив захисникам Донецького аеропорту та всм матерям, як втратилиP синв на вйн.
  На закнчення заходу прозвучали псн [За Татарським бродомk та [Дума про землюk у виконанн ансамблю Аврамвського сльського будинку культури.
  Присутн були щиро вдячн органзаторам та виконавцям цього поетичного збрання, вони зайвий раз пересвдчились, яка багата талантами Монастирищина, як багато в нй патротв!/Files/images/IMG_3323.JPG/Files/images/IMG_3292.JPG/Files/images/IMG_3211.JPG/Files/images/IMG_3208.JPG/Files/images/IMG_3201.JPG/Files/images/IMG_3197.JPG/Files/images/IMG_3218.JPG/Files/images/IMG_3214.JPG/Files/images/IMG_3220.JPG/Files/images/IMG_3253.JPGP
Головна | >>> Про проект | >>> ТЕМА ДНЯ | >>> БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ: | >>> УКРАЇНІСТИКА за КОРДОНОМ | >>> УКРАЇНОМОВНІ ТВОРИ: | >>> КОРИСНІ РЕСУРСИ | >>> СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА | >>> З ТВОРЧОГО ДОРОБКУ: | >>> ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ | >>> ИГРОМАНИ. Дискусійний клуб | ФАЙЛИ | Контакт |
Підпишіться на новини!
 
 
 
©Copyright 2005-2007 Бібліотечний інформаційно-освітній портал
Використання інформації з рекламних та інших матеріалів цього сайту для передруку, внесення в бази даних для подальшого комерційного використання, розміщення матеріалів в ЗМІ та мережі інтернет можливе лише за умови розміщення прямого посилання на сайт http://www.librportal.org.ua

:: up::

bigmir)net TOP 100