:: Головна :: :: Пошта :: :: Пошук :: :: Оголошення :: :: Форум ::
Меню
Головна
>>> Про проект
>>> ТЕМА ДНЯ
>>> БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ:
>>> УКРАЇНІСТИКА за КОРДОНОМ
>>> УКРАЇНОМОВНІ ТВОРИ:
>>> КОРИСНІ РЕСУРСИ
>>> СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА
>>> З ТВОРЧОГО ДОРОБКУ:
>>> ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ
>>> ИГРОМАНИ. Дискусійний клуб
ФАЙЛИ
Контакт
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
"Бібліофан" Дискусійний клуб
"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Who's Online
Зараз на сайті:
Гостей - 119
Популярні

Вітаємо Вас на Бібліотечному інформаційно-освітньому порталі 

Презентація сайтів бібліотек
Крижопільська районна бібліотека. Вінницька обл.

     Сайт http://www.kryzhopil-cbs.edukit.vn.ua  пропонує розділи: Головна; Про бібліотеку; Новини бібліотеки; Події; Бібліотечні видання (Інформаційні видання, Методичні матеріали); Електронні ресурси; Галерея; Краєзнавство
Форум; Гостьова книга
Блог http://www.kryzhopilskacbs.blogspot.com/

Що нового у бібліотеках країни:

Якщо Ви хочете дізнатися про щоденну роботу бібліотеки - Вам сюди!

Майбутнє бібліотек, з або без книг.
Современная библиотека - Пропонують практики і науковці
Написав Джон Д. Саттер   

    (CNN) -- Стереотипна бібліотека вмирає - і разом з нею shushing дами, вогкий запах і нескінченні полиці з книгами.
     Книги виштовхуються Інтернет-центрами навчальними і ігровими. "Гучні кімнати", які сприяють суспільному дискурсу і груповим проектам, замінюють тихі книжкові. Hipster співробітники, які ведуть блог, дружню бесіду у чаті, на Twitter і мало дбають про Дьюї десяткову систему, витісняють бібліотекаря старої школи.
     І це тільки поверхня. За деякими даними, бібліотечна система переживає повну трансформацію, яка виходить далеко за рамки цих зображених змін.

      Основні моменти історії:
     - З поширенням  цифрових книг, бібліотеки переоцінюють свою роль. 
     - Дехто каже, що бібліотек незабаром будуть вести себе як громадські центри. 
     - Більшість кажуть, що фізична книга буде знаходитися в бібліотеках, але з меншим значенням.
     - Деякі бібліотеки використовують футуристичний інструмент для залучення нових користувачів.
    
        (CNN) -- Стереотипна бібліотека вмирає - і разом з нею shushing дами, вогкий запах і нескінченні полиці з книгами.
     Книги виштовхуються Інтернет-центрами навчальними і ігровими. "Гучні кімнати", які сприяють суспільному дискурсу і груповим проектам, замінюють тихі книжкові. Hipster співробітники, які ведуть блог, дружню бесіду у чаті, на Twitter і мало дбають про Дьюї десяткову систему, витісняють бібліотекаря старої школи.
     І це тільки поверхня. За деякими даними, бібліотечна система переживає повну трансформацію, яка виходить далеко за рамки цих зображених змін.
     Автори, видавництва, бібліотеки і Інтернет продовжують боротися з зусиллями компанії Google оцифрувати книги з усього світу і створити найбільшу бібліотеку в світі онлайн. Тим часом, багато світових бібліотек просуваються вперед з припущенням, що фізичні книги будуть грати набагато менше або потенційно неіснуючу роль в їх зусиллях у просвіті громадськості.
     Деякі книги будуть ще навколо, вони кажуть, хоча багато з них будуть цифровими. Але завдання бібліотеки залишиться тим самим - бути місцем, де люди будуть мати вільний доступ до інформації.
     "Приміщення бібліотеки не склад для книг", - сказала Helene Blowers, директор цифрових стратегій Колумбійської [штат Огайо] столичної бібліотеки. "Це центр збору громадськості".
    
     Бібліотека 2.0
     Люди звикли звертатись до Інтернет за тією ж інформацією, яку вони можуть отримати з газет. Зараз вони йдуть на Facebook, Digg і Twitter, щоб обговорити своє життя і новини дня. Прогресивні бібліотекарі намагаються створити такі ж самі розмовні вузли у публічних бібліотеках. Односторонній потік інформації від книги до користувача вже не достатній.
    
     "Ми можемо використати всі ці тенденції, які відбуваються", - сказав Toby Greenwalt, Координатор віртуальних послуг Skokie Публічної бібліотеки у передмісті Чикаго.
     Greenwalt, наприклад, створив канал Twitter і текст-messaging послуги у своїй бібліотеці. Він відстежує місцеві розмови на онлайнових соціальних мережах і використовує цю інформацію як натхнення для групових обговорень, програм у реальному світі бібліотеки.
    
     Інші бібліотеки пробують нові засоби.
     Публічна бібліотека Charlotte and Mecklenburg Countyі в Північній Кароліні, має зал мультимедійних засобів, де діти можуть знімати відео і записувати музику. Вона також має блог, присвячений іграм і проводить регулярні турніри відео ігор на його основі.
     Kelly Czarnecki, бібліотекар дитячої філія освітніх технологій на ImaginOn цієї бібліотеки, каже, що діти вчаться на своїх власних історіях.
     "Наш девіз - пов'язати навчання з життям, і маючи фільми та музичну студію ми можемо це здійснити, - сказала вона. - Інформація не тільки в книгах. Вона й те, що діти можуть створити самі".
     Czarnecki вважає, що освіта не повинна відбуватися за рахунок книго-орієнтованого навчання.
     The Aarhus Публічна бібліотека в Aarhus, Denmark, йде ще далі.
     Бібліотека подає "Інфоколонку", де люди обмінюються інтернет-новинами; "Інфогалерею", яка дозволяє повністю зануритися в світ інформації, а також RFID-тегову книгу, де діти вказують на конкретні книги, історію з яких хочуть почути.
     "Бібліотека ніколи не була тільки книжкова," - сказав Рольф Hapel, директор публічної бібліотеки міста.
    
     Громадські центри
     Jason M. Schultz, директор Школи права в Samuelson Law, Technology and Public Policy Clinic at the University of California at Berkeley Law сказав, що бібліотеки завжди виконували дві ролі в суспільстві: вони були місцем, де люди можуть отримати безкоштовну інформацію, і вони ж - центри громадських дискусій.
     У зв'язку з тим, що книги стають більш доступними в мережі, роль громадського Центру  буде ставати все більш важливою для бібліотек, сказав він.
     "Це залежить від того, які будуть пріоритетні питання фінансування, але я думаю, що там завжди буде місце для цього, якщо навіть всі ресурси будуть цифровими", - сказав він.
    
     Деякі бібліотеки намагаються отримати перевагу, зосередивши увагу на "глибоко місцевих" матеріалах - матеріалах, які тільки вони мають, каже Blowers, бібліотекар в Огайо.
     "Як ми визначаємо, що перевести у цифровий формат, який поширюється глобально? - сказала вона. - Ми дивимося, що ми маємо з того, чим можемо допомогти людям в отриманні інформації, і оцифровуємо його". Цей матеріал може спочатку обговоритися з спільнотою, сказала вона.
    
     Бібліотекарі
     Ці зміни означають, що роль бібліотекаря - і їх погляди - теж змінюється.
     У світі, де інформація є більш соціальна і більш діалогова, бібліотекарі стають модераторами обговорення, дебатів, форумів, забезпечують технічну підтримку та координують співтовариства.
     Крім того, вони більше не прив'язані до фізичної бібліотеки, сказав Greenwalt, бібліотекар в Skokie, штат Іллінойс Бібліотекарі повинні вторгатися в цифровий простір, де існують їх потенційні користувачі, щоб показати їм, чому фізичні бібліотеки ще необхідні, сказав він.
     Зростання молодіжної бібліотечної субкультури в блогах і на Twitter ставить нові обличчя на цю мінливу роль, каже Linda C. Smith, президент Association for Library and Information Science Education. Деякі носять татуювання, пірсинг і одягаються, як на вулицях Брукліна, а не як для стояння біля книжкових полиць.
     Вони також використовують нову назву. Замість "бібліотекар" -  "інформаційний спеціаліст" або "інформаційний науковець".
      Бібліотеки, такі як "Міський Media Space", який планується відкрити в 2014 році в Aarhus, Denmark, беруть нові назви. І всі ці експериментування це добре, - сказав Smith, - оскільки це може допомогти людям відокремити книго-пов'язане минуле бібліотек від звільненого майбутнього. "Це є джерелом розбіжностей, оскільки для деяких людей, спроба ребрендингу може сприйматися як відхилення від бібліотечних традицій і цінностей, - сказала вона. - Але для інших людей це -  перевизначення і розширення".
    
     Біди фінансування
     У Сполучених Штатах бібліотеки значною мірою фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, багато з яких постраждали від економічного спаду.
     Це означає, що деякі бібліотеки не мають можливості взяти участь у технічному прогресі. Це також може означати, що деякі з 16000 національних публічних бібліотек можуть бути закриті або приватизовані. Schultz, of the Berkeley Law School, заявив, що буде легко для державних службовців вказати на зростаючу кількість вільної онлайнової інформації як на одну з причин, щоб урізати державне фінансування для бібліотек.
     Стан публічних бібліотеках США протягом останнього десятиліття змушують багатьох фахівців у сфері бібліотек і інформації говорити, що вони турбуються відносно майбутнього галузі.
      "Я ходжу у бібліотеки не лише з-за книжок, -  сказав Peter Norman, аспірант бібліотечної та інформаційної науки в Simmons College in Bostonі, який говорить, що він цікавиться музикою і технологіями. -  Звичайно, я люблю читати. Я читав весь час. Я читав паперові книги. Але я не маю емоційної прихильності до них, що мають деякі люди. Якщо бібліотека буде перетворюватися на місце без книжок, я збираюся розвиватися і з цим також", - сказав він.
    
     Джон Д. Саттер (CNN)        http://www.cnn.com/2009/TECH/09/04/future.library.technology/
Переказала К.Пхайко

< Попередня   Наступна >
Головна | >>> Про проект | >>> ТЕМА ДНЯ | >>> БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ: | >>> УКРАЇНІСТИКА за КОРДОНОМ | >>> УКРАЇНОМОВНІ ТВОРИ: | >>> КОРИСНІ РЕСУРСИ | >>> СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА | >>> З ТВОРЧОГО ДОРОБКУ: | >>> ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ | >>> ИГРОМАНИ. Дискусійний клуб | ФАЙЛИ | Контакт |
Підпишіться на новини!
Вісті з УБА
Новини — Українська бібліотечна асоціація
 
ЗНАЙОМТЕСЬ:
 
 
©Copyright 2005-2007 Бібліотечний інформаційно-освітній портал
Використання інформації з рекламних та інших матеріалів цього сайту для передруку, внесення в бази даних для подальшого комерційного використання, розміщення матеріалів в ЗМІ та мережі інтернет можливе лише за умови розміщення прямого посилання на сайт http://www.librportal.org.ua

:: up::

bigmir)net TOP 100