:: Головна :: :: Пошта :: :: Пошук :: :: Оголошення :: :: Форум ::
Меню
Головна
>>> Про проект
>>> ТЕМА ДНЯ
>>> БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ:
>>> УКРАЇНІСТИКА за КОРДОНОМ
>>> УКРАЇНОМОВНІ ТВОРИ:
>>> КОРИСНІ РЕСУРСИ
>>> СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА
>>> З ТВОРЧОГО ДОРОБКУ:
>>> ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ
>>> ИГРОМАНИ. Дискусійний клуб
ФАЙЛИ
Контакт
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
"Бібліофан" Дискусійний клуб
"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Who's Online
Зараз на сайті:
Гостей - 120
Популярні

Вітаємо Вас на Бібліотечному інформаційно-освітньому порталі 

Презентація сайтів бібліотек
Сарненська централізована система публічно-шкільних бібліотек. Рівненська обл.

Сайт  http://lib.sowa.com.ua  має розділи: Головна; Новини; Про бібліотеку: Структура бібліотеки, Історія бібліотеки, Послуги; На допомогу бібліотекарю; Пункт доступу громадян; Електронний каталог; Бібліотеки краю; Повір у себе; Дитяча бібліотека; Наш край; Буктрейлери; Аудіоподкасти

Докладніше...
Що нового у бібліотеках країни:

Якщо Ви хочете дізнатися про щоденну роботу бібліотеки - Вам сюди!

Бібліотеки у роздумах про книги
Современная библиотека - Пропонують практики і науковці
Написав Монні Нільссон   

    Бібіліотеки розширюють можливості використання цифрових засобів масової інформації у своїй роботі з користувачами та запроваджують нові, інколи навіть дещо несподівані, послуги.

    У світі, який все більше і більше переходить з паперу на піксели, бібліотекам доводитьсяповторно винаходити себе. Вони трансформуються, переймаючи роботу громадських центрів і банків.  Вони використвовують надання доступу до електронних ресурсів таким чином, щоб залишитися конкурентоспроможними їх комерційним книготорговельним партнерам. Вони навіть пропонують людям прийти до них і грати у відеоігри.
    В той час, як репутація бібліотек як центру отримання знань через книгу, залишається незмінною, бібліотеки успішно вкорінюють нові моделі отримання знань. Подібно до деяких бізнесів, вони використовують технології, що роблять потік  інформації між бібліотеками і користувачами вулицею з двостороннім рухом. Це зробило бібліотечне ослуговування більш діалоговим, інтерактивнішим і різноманітнішим, ніж будь-коли раніше. 

    ДОСТУП В ІНТЕРНЕТ ЧЕРЕЗ БІБЛІОТЕЧНУ КАРТКУ. 
    Штат Колорадо має 101 центральну бібліотеку і 149 філій, у загальній кількості 250 публічних бібліотекі. Діапазон бібліотек зараз дещо змінюється. Деякі пропозиції можуть здивувати вас, але в будь-якому разі ми запрошуємо вас примірити їх на свою роботу безпосередньо. 
    Що нового: "Цифрове" відділення.
    Що це таке: Бібліотека бере на себе нові функції та вводить послугу - доступ в Інтернет через бібліотечну картку. 
    Хто цим має користуватись: Ті, хто хоче отримати бібліотеку матеріалів / ресурсів, не залишаючи комфорту своїх будинків. 
    Де знайти: Більшість бібліотек мають багато елементів для "цифрових відділень". Зверніться до вашого керівництва з пропозицією. У більшості випадків, все що вам потрібно - це підключення до Інтернету і бібліотечні картки з гарною репутацією. 
    Якщо ви хочете прочитати книгу, ви можете її завантажити і прочитати з вашого комп'ютера. Хочете послухати аудіокниги? Немає проблем. Ви можете завантажити цифрову книгу в MP3 або WMA форматі або завантажити аудіо книги з CD. Хочете дивитися кіно? Завантажуйте і це.
    Багато людей використовують website бібліотеки щоб зарезервувати книги або завантажити оцифрований матеріал чи програмне забезпечення. Деякі бібліотеки дозволяють також вибрати і завантажити музичні файли. Термін цих звернень автоматично закінчується (і примушує вас видаляти файли), тому ви не будете стикатися з доплатами.

    ПОДБАЙТЕ ПРО БІЗНЕС
    Що нового: Бізнес-інформація та підтримка. 
    Що це: Доступ до високого рівня матеріалів і програмного забезпечення, розрахованого на ведення бізнесу і спеціалістів. 
    Хто цим має користуватись: Будь-хто, хто прагне почати бізнес, або бізнесмен, який хоче його розширити, спеціалісти, пов'язані з дослідженнями. 
    Де знайти: Більшість великих муніципальних бібліотек і районні бібліотеки забезпечують створення і обслуговування онлайнового доступу до баз бізнес-даних. Набагато менші бібліотеки та філії (відділи) бібліотек пропонують таку послугу через них. 
    Детальна інформація: Наприклад, в Денвері Публічна бібліотека пропонує BizBoost, ділове бюро підтримки бізнес рішень та наукових досліджень. Експерти бюро можуть відповісти на ваші запитання відносно бізнесу, або дати посилання на відповідні розділи  потужніх бізнесових баз даних, таких як ReferenceUSA - базу даних, що дозволяє користувачам знаходити різну інформацію, наприклад, адреси основних рекламних консультантів в області код 303, або скільки роздрібних бізнесів існує у певній географічній області, які мають 10 чи меншу кількість співробітників, або жінок-керівників та їхні веб-адреси. BusinessDecision є ще одним високоякісним пакетом даних, який виконує складні аналізи, такі, як кількість компакт-дисків у фондах Публічної бібліотеки "Aurora", визначення моделі побутової техніки, яку найбільш купують, вибір мерчандайзингової суміші, аналіз конкурентів і планування кампанії продажу товарів через е-магазини чи пошту. Ці бази даних та інші доступні віддалено з будь-якого комп'ютера через бібліотечну картку з  website Денверской Публічної бібліотеки. Інші бібліотеки штату мають аналогічний  доступ. Бібліотека Arapahoe округу і Boulder Публічна бібліотека також пропонують доступ до BusinessDecision. Публічна бібліотека "Аврора" пропонує добре організований діалоговий діловий довідник ресурсів, у тому числі ReferenceUSA базу даних. Крім того, в Boulder пропонуються класи "Бізнес-дослідний 101", контактна інформація для розвитку бізнес-груп, бізнес-плани ресурсів, а також розділи, що стосуються відкриття бізнесу, створення зеленого бізнесу та інше.

    МАГАЗИН БЕЗПЛАТНО
    Що нового: В "магазинній" або "роздрібній" моделі. 
    Що це: Бібліотека, розташування фондів якої і послуги нагадують книжковий магазин. 
    Хто цим має користуватись: Ті, хто любить бестселери і останні, нові видання, ті, хто любить атмосферу книжкового магазину, або ті, хто думає, що кава та книга - чудовий дует. 
    Де знайти: Багато бібліотек в районних бібліотек і муніципальних бібліотечних систем пропонують філії, які розробляються з використанням цієї моделі. Зверніться до вашої місцевої бібліотеки, щоб знайти їх.
    Подробиці: Часто розташовані в межах або поблизу роздрібно-торгівельних комплексів бібліотеки побудовані за "магазинною моделлю" - типу бібліотеки родини Schlessman, філії Публічної бібліотеки в Денвері і нової бібліотеки Council Tree в Fort Collins, що багаті на нові книги, музику і DVD-диски. У таких відділеннях нові матеріали очевидні, а старі повинні бути дуже рідкісні. Кілька примірників бестселерів відображаються візуально привабливим штабелем, з  таким же розташуванням ви могли зіткнутися і в книжковому магазині. Але "товар" тут безплатний. Для схильних до кофеїну ця модель часто включає в себе кав'ярні або знаходиться поблизу неї.
Іншим прикладом є Southglenn бібліотека на вулиці SouthGlenn, яку планує відкрити 17 липня Arapahoe районна бібліотека.

    ЗНАЙДИ РОБОТУ
    Що нового: Інформації про роботу і кар'єру. 
    Що це: Надання інформації із служб зайнятості, допомога у складанні резюме, тестування. 
    Хто має цим користуватись: Кожен, хто шукає роботу або хоче її змінити, хто зацікавлений у розвитку кар'єри. 
    Де знайти: У вашій публічній бібліотеці або на її сайті.
    Детальна інформація: Допомога у складанні резюме, у тестування у сфері освіти та зайнятості є необхідною для все більшої кількості людей, що сьогодні знаходяться у пошуку роботи чи освіти. Користування навчальними програмами, програмами тестуванням, е-пошту, посиланнями на сайти, що відображають вакансії та навчальні заклади у більшості державних бібліотек безплатно.
    Так, Центральна філія Денверської Публічної бібліотеки пропонує спільноті технологічний центр, де можна знайти меценатів, допомогу у написанні резюме, подивитися відеофільми про методи співбесід, отримати інформацію про зарплату у промисловості і скористатися в denverpost.com кіоском робочих місць. Боулдерська Публічна бібліотека пропонує резюме та класи стратегій пошуку роботи, пов'язані із зайнятістю сайти, RSS-канали і багато чого іншого. Ви також можете скористатися безплатно практичними тестами для ліцензованих галузей, таких як догляд за хворими, косметологія, державна служба та об'єкти нерухомості. Сайт Arapahoe районної бібліотеки надає доступ до "Оптимального резюме", яке дає користувачам можливість побудувати або оновити своє особисте резюме, скористатися навичками тестування і пройти практику інтерв'ю. Крім того, якщо ви плануєте, як випускник коледжу або школи, здати вступний іспит (SAT або ACT або GRE), отримати GED, пройти іспит до державної служби або тест на ліцензію для конкретної галузі, багато бібліотек області пропонують безплатні практики тестування через діалогову базу даних під назвою Learning Express Library. Користувачі швидко отримують результати випробувань і можуть реєструватися вдома.  Arapahoe районна бібліотека, "Аврора" Публічна бібліотека, Боулдерська Публічна бібліотека, Денверська Публічна бібліотека, і Публічна бібліотека Джефферсонського округу відносяться до числа тих, які надають доступ до Learning Express бази даних.

    ЗАДОВОЛЕННЯ ІНТЕРЕСІВ
    Що нового: Ще більше заходів і занять.
    Що це: На додаток до програм грамотності і читання бібліотеки пропонують художні виставки, сайти знайомств, живі концерти, спектаклі, фільми, хіт-парад-шоу автомобілів, класи в'язання тощо. 
    Хто має цим користуватись: Будь хто, хто бажає дізнатись про щось нове, навчитись чомусь новому, задовольнити свої інтереси.
    Де знайти: Знайти повідомлення про заходи і заняття у розділі "Події" сайту бібліотеки, або запитати у вашій місцевій бібліотеці. 
    Детальна інформація: Великі бібліотеки округів і муніципальні бібліотеки безплатно експонують твори мистецтва та історичні експонати. Щоосені, в місті Pueblo місцева бібліотека проводить щорічне шоу "Nuestra Biblioteca and Sweet Dreams Car Show", яке експонує більше 100 імпортних автомобілів і розважає mariachi танцюристами і залучає понад 1000 осіб. 
    Дугласька окружна бібліотека разом з Intermountain Therapy Animals, як засіб для підвищення грамотності, запропонувала захід "Bark for Books", де діти шкільного віку можуть зареєструватися у "собачі" команди для читання вголос. 
    Денверська публічна бібліотека у заходи "Fresh City Life" включає цехи заробітку, "KnitFlix", де учасники займаються ремеслами, монтують і переглядають кінофільми, а також цех технічного обслуговування велосипеда.

    ОРІЄНТАЦІЯ НА ПІДЛІТКІВ
    Що нового: Гра.
    Що це: Сесії та турніри по відео та інтерактивним іграм. 
    Хто має цим користуватись: Підлітки і їхні батьки.
    Де знайти: У вашій бібліотеці
    Деталі: Одна нова послуга у бібліотеці використовується в підлітковому відділі у вигляді ігрових технологій.
    Більшість великих муніципальних бібліотек і районі бібліотеки  тепер пропонують місця підліткам для гри на Nintendo Wiis або Xboxes. Група 11-18-літніх може тут брати участь у іграх і віртуальних турнірах, а кілька бібліотек призначили співробітників для контролю за цими програмами. Arapahoe бібліотека округу, Денверська Публічна бібліотека та Боулдерська Публічна бібліотеки входять в число тих, що пропонують gaming подій і групи. Публічна бібліотека "Аврора" пропонує "Twisted Teens Gaming Club" для 6-12 класів.
    Увійдіть на сайт вашої бібліотеки, щоб знайти місцеві тури.

    Заклик до всіх клієнтів клубу.
    Багато бібліотек надають у користування фонди книжкового клубу, з яких одна людина може зняти кілька копій одного й того ж матеріалу на строк до шести тижнів. Боулдерська публічна бібліотека, наприклад, дозволяє 10 копій на людину у своїй програмі "Books in a Bag" ("Книги в сумку").
В Боулдере публичной библиотеке, например, дает 10 экземпляров на одного человека в своей програмі .

Джерело: The Denver Post http://www.denverpost.com/lifestyles/ci_12764208

Дэвид Бейкер "Новая услуга в библиотеке: люди напрокат"
Новая библиотека предлагает своим посетителям взять напрокат человека для 30-минутной беседы. Вот опыт одного человека, который предложил себя в качестве "живой" книги.

Все это напоминало школьную дискотеку. Неожиданные весенние лучи солнца освещали улицу Финчли днем в прошлое воскресенье, а наша группа, состоявшая из 15 человек, нервно ждала в комнате нового модного досугового центра Swiss Cottage, когда нас возьмут в качестве "книг" первой в Великобритании "Живой библиотеки".

Идея, пришедшая из Скандинавии, проста: вместо книг читатели могут прийти в библиотеку и взять напрокат человека для 30-минутной беседы. Предлагаемые "живые" книги каждый раз разные, но они всегда представляют собой широкий спектр человеческих стереотипов. В прошлые выходные выбор – небольшой, но богатый – включал в себя Офицера полиции, Вегетарианца, Мужчину-няню и Вечного активиста, а также Человека с умственными отклонениями и Молодого человека, исключенного из школы. Я был Геем.

Подробнее  о проекте читайте на сайте http://www.inopressa.ru/times/2008/04/22/16:37:57/prokat

Констант Брэнд "Свидания с литературным оттенком. Библиотеки предлагают любовь"
В Бельгии обещают романтическое приключение, чтобы привлечь одиноких людей в библиотеки. Библиотекари надеются, что библиотечные знакомства (bib-dating) скоро войдут в моду.
"Это служба знакомств, но в ином антураже – среди книг", – говорит библиотекарь Эрик Ван дер Стратен, один из авторов идеи. Он и его коллега Дэнни Теувис надеются, что их проект разрушит представление о библиотеке как о скучном месте.
Подробнее читайте на сайте http://www.inopressa.ru/independent/2006/02/13/13:07:21/biblio
Переказ Адмін.

< Попередня   Наступна >
Головна | >>> Про проект | >>> ТЕМА ДНЯ | >>> БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ: | >>> УКРАЇНІСТИКА за КОРДОНОМ | >>> УКРАЇНОМОВНІ ТВОРИ: | >>> КОРИСНІ РЕСУРСИ | >>> СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА | >>> З ТВОРЧОГО ДОРОБКУ: | >>> ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ | >>> ИГРОМАНИ. Дискусійний клуб | ФАЙЛИ | Контакт |
Підпишіться на новини!
Вісті з УБА
Новини — Українська бібліотечна асоціація
 
ЗНАЙОМТЕСЬ:
 
 
©Copyright 2005-2007 Бібліотечний інформаційно-освітній портал
Використання інформації з рекламних та інших матеріалів цього сайту для передруку, внесення в бази даних для подальшого комерційного використання, розміщення матеріалів в ЗМІ та мережі інтернет можливе лише за умови розміщення прямого посилання на сайт http://www.librportal.org.ua

:: up::

bigmir)net TOP 100