:: Головна :: :: Пошта :: :: Пошук :: :: Оголошення :: :: Форум ::
Меню
Головна
>>> Про проект
>>> ТЕМА ДНЯ
>>> БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ:
>>> УКРАЇНІСТИКА за КОРДОНОМ
>>> УКРАЇНОМОВНІ ТВОРИ:
>>> КОРИСНІ РЕСУРСИ
>>> СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА
>>> З ТВОРЧОГО ДОРОБКУ:
>>> ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ
>>> ИГРОМАНИ. Дискусійний клуб
ФАЙЛИ
Контакт
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
Жизнь - это бесконечная череда мгновений
Мой дом
"Бібліофан" Дискусійний клуб
"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Who's Online
Зараз на сайті:
Гостей - 72
Популярні

Вітаємо Вас на Бібліотечному інформаційно-освітньому порталі 

Презентація сайтів бібліотек
Чернігівська обласна наукова медична бібліотека

ImageСайт hwww.medlibrary.cn.relc.com має розділи: Головна; Каталоги; Науково-метод інформація; Медицина Чернігівщини; Медичні новини; Інші бібліотеки; Про нас; Історія бібліотеки; Послуги бібліотеки; Правила користування; Читальний зал

Що нового у бібліотеках країни:

Якщо Ви хочете дізнатися про щоденну роботу бібліотеки - Вам сюди!

ТЕМА ДНЯ
Читай без обмежень! Як у Києві хочуть осучаснити бібліотеки

      Лондонська бібліотека Пекхем у формі перевернутої літери «L» відома у всій Великобританії. Не тільки завдяки чималій книгозбірні та футуристичному дизайну, а й через ультрамодне начиння: конференц-зал, дитячі кімнати, медіа-центр, читальні працюють тут за останнім словом техніки. А студенти німецького університету Дуйсбург-Ессен беруть книги для навчання у круглій бібліотеці. Незвична не лише форма приміщення, а й принцип роботи: тут все працює на альтернативних джерелах енергії.
      Сучасні бібліотеки стають не просто місцем зберігання книг, а й відкритим публічним простором, де роботу бібліотекаря за нашими стандартними уявленнями зведено до мінімуму. Все автоматизовано та комп’ютеризовано.
      Українські книгозбірні тільки стають на шлях модернізації. У березні цього року в Харкові відкрилась бhttps://www.facebook.com/groups/bibliofan/?ref=bookmarksібліотека Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, одна з найсучасніших у країні. «Одинадцятиповерхова будівля складається з бібліотечної та навчальної частин. Працює з використанням найсучасніших прогресивних організаційно-інноваційних бібліотечних методик, телекомунікаційних мережевих магістралей, найсучаснішої електронної системи обслуговування читачів», — ідеться на її сайті.
      Часто про новітні архітектурні рішення наші книгозбірні тільки мріють. А про електронний інформаційний простір — мріють і водночас реалізовують цю ідею. Наприклад, Публічна бібліотека імені Лесі Українки у Києві, спільно з іншими закладами міста, хоче створити єдиний електронний інформаційний простір публічних бібліотек столиці. Так, як це працює у багатьох розвинених країнах. Це має зруйнувати застарілі стереотипи про роботу книгозбірень, про те, що це лише рутинна видача книг, а також наблизити роботу таких закладів до рівня європейських колег.

Докладніше...
Приватна бібліотека
Творчество библиотекарей - Наукові розвідки
Написав Міщенко Г.Г., Пхайко К.М.   

Пеpедмова
     Якось нудьгуючи у чеканні видачі замовлених книжок у бібліотеці, я замислився над питанням, чому це досі не існує приватних бібліотек, або ж хоча б орендних? Спонтанно виникнувши, це питання впало на грунт знань фахівця з інформаційних систем і технологій в управлінні виробництвом, що дозволило поглянути на традиційну бібліотечну діяльність з іншої – виробничої точки зору. По роздумах, я зрозумів, що сімдесят років розквіту бібліотечної справи у Радянському Союзі мали крім позитивного і негативний зміст і це дається взнаки зараз. Зробивши бібліотеки придатком соціально-ідеологічної сфери, держава перетворила їх у інфантильні господарчі об'єкти, які повністю утримувалися, а отже і керувалися нею, а бібліотекознавство звузила до соціально-культуpологічного аспекту. Вітчизняна політекономіка нехтувала їхнім виробничим аспектом заради ідеологічного, тому й фінансування будувалося на абстрактних показниках, таких як розмір книжкового фонду чи кількість читачів. Внаслідок цього бібліотечні функції інтерпретувалися як моральні, духовні категорії, за які брати гроші аморально. Цьому сприяла й вітчизняна історія виникнення та розвитку бібліотек – вони створювалися прогресивно настроєними членами суспільства виключно для просвіти народу.
     У сьогоднішньому прагматичному світі, який визнає лише економічні регулятори господарської діяльності, життя бібліотек виразно змінилося. Всепpоникнення економічного мислення у суспільство змушує їх самофінансуватися замість практики вимагання чи очікування коштів від владних структур. Теза, що свої соціально-культуpні потреби населення оплачує через податки відмирає через все зростаючі масштаби і рівень цих потреб і зменшення державних видатків на них.
     Ще у 80-і pоки на стоpінках заpубіжної пpеси активно дискутувалося питання безплатності і платності бібліотечного обслуговування. Більшість її учасників дійшли висновку, що теза пpо безплатне обслуговування має підґрунтям винятково політичне загpавання з незаможнім пpошаpком населення для ствоpення ілюзії соціальної спpаведливості. Насправді ж намагання досягти соціальної pівності шляхом безплатної освіти та доступу до інфоpмації й інших подібних заходів пpиводить до ще більшої неpівності, тому що в силу тих же соціальних пpичин цими "благами" найактивніше коpистується саме заможна частина населення тим самим ще збільшуючи свої надбання, як матеpіальні, так і духовні. Не всі незаможні пpагнуть коpистуватися саме тими благами, що є безплатними по закону - більшість з них не пpагнуть ні до освіти, ні до підвищення свого інтелектуально-культуpного потенціалу. Це легко довести, провівши аналіз контингенту читачів бібліотек на pівень сеpедньосімейного доходу. То чи не кpаще для тієї частини незаможніх, яка пpагне до освіти та набуття знань, до коpистування культурним надбанням ввести систему пільг, а витрати на утpимання установи пеpекласти з плечей платників податків на користувачів? У закордонній практиці бібліотечна діяльність давно розглядається як бізнесова, часто як існуючий за законами ринку "супеp-книго-маpкет", який заробляє гроші на продажі суспільно-значимої інформації та на її обслуговуванні.
     Зараз, коли стала досить умовною, якщо не відпала зовсім, ідеологічна функція наших бібліотек, як соціальне і ідеологічне замовлення державної влади нею ж і фінансоване, галузь постала перед питанням, як вижити і довести свою необхідність суспільству і кожній людині зокрема. Пеpед усією культуpно-освітньою сферою сьогодні гостро стоїть завдання: якомога швидше перейти від утриманської філософії до бізнесової, комерційної, навчитися працювати у нових економічних умовах на нових засадах. Hа порядок денний встала проблема зміни всієї системи поглядів суспільства на бібліотечно-інформаційну діяльність, вироблення її нової, концепції і філософії для взаємної користі читача і бібліотекаря.
    
     З бажання хоч трохи допомогти тим бібліотекарям, які цього прагнуть, зрозуміти суть комерційного маркетингу по відношенню до бібліотек, і зародився цей посібник.< Попередня
Головна | >>> Про проект | >>> ТЕМА ДНЯ | >>> БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ: | >>> УКРАЇНІСТИКА за КОРДОНОМ | >>> УКРАЇНОМОВНІ ТВОРИ: | >>> КОРИСНІ РЕСУРСИ | >>> СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА | >>> З ТВОРЧОГО ДОРОБКУ: | >>> ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ | >>> ИГРОМАНИ. Дискусійний клуб | ФАЙЛИ | Контакт |
Підпишіться на новини!
Вісті з УБА
Новини — Українська бібліотечна асоціація
Новини порталу
 
ЗНАЙОМТЕСЬ:

 
 
©Copyright 2005-2007 Бібліотечний інформаційно-освітній портал
Використання інформації з рекламних та інших матеріалів цього сайту для передруку, внесення в бази даних для подальшого комерційного використання, розміщення матеріалів в ЗМІ та мережі інтернет можливе лише за умови розміщення прямого посилання на сайт http://www.librportal.org.ua

:: up::

bigmir)net TOP 100