:: Головна :: :: Пошта :: :: Пошук :: :: Оголошення :: :: Форум ::
Меню
Головна
>>> Про проект
>>> ТЕМА ДНЯ
>>> БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ:
>>> УКРАЇНІСТИКА за КОРДОНОМ
>>> УКРАЇНОМОВНІ ТВОРИ:
>>> КОРИСНІ РЕСУРСИ
>>> СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА
>>> З ТВОРЧОГО ДОРОБКУ:
>>> ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ
>>> ИГРОМАНИ. Дискусійний клуб
ФАЙЛИ
Контакт
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
"Бібліофан" Дискусійний клуб
"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Who's Online
Зараз на сайті:
Гостей - 104
Популярні

Вітаємо Вас на Бібліотечному інформаційно-освітньому порталі 

Презентація сайтів бібліотек
Зірненська публічно-шкільна бібліотека. Березнянський р-н. Рівненська обл.

     Сайт  http://berezne.libr.rv.ua/zirne/index.html має розділи: Бібліотека: Паспорт бібліотеки, Фотогалерея; Життя школи; Візитка школи; Євроклуб; Самоврядування; Шкільний музей; Позакласна робота; Наше село; Видатні земляки

Що нового у бібліотеках країни:

Якщо Ви хочете дізнатися про щоденну роботу бібліотеки - Вам сюди!

Стратегія розвитку бібліотек Фінляндії на 2010
Современная библиотека - Зарубіжний досвід

Забезпечення доступу до інформаційних та культурних надбань: Стратегія розвитку бібліотек Фінляндії до 2010

Зміст
Стратегія розвитку бібліотек Фінляндії – основні напрямки. 
Попередні напрацювання.

 Цінності.
Стратегічне бачення.
Бібліотека змішаного типу (гібридна).
Розширені послуги та колекції.
Нові послуги.
Цілі.
Недоліки та питання до вирішення.
Заходи та кроки втілення. 
Бібліотечна стратегія
План дій.
Політика розподілу та співпраці на місцевому та державному рівнях влади.
Завдання для місцевих органів влади.
Завдання для центральних державних органів влади.
Додаткова інформація

Стратегія розвитку бібліотек Фінляндії  2010: 
Бачення:  ПБ разом із закладами базової освіти є найважливішим інструментом у формуванні громадянської свідомості в інформаційному суспільстві. Вони є науковою та культурною установою, що орієнтується на запити та потреби користувачів, а також мають незаперечний вплив на процеси навчання, викладання і формування активної громадянської позиції. У нинішньому інформаційному суспільстві освічених людей,  бібліотеки сприймаються як осередки, де культура та інформація вільно співіснують та взаємодоповнюють одне одного.  Вони є протиотрутою до вибіркових пропозицій освітньої системи та традиційних носіїв інформації. 
Цілі: Бібліотека та інформаційні служби працюють як єдина цілісна мережа. Постійно координується та вдосконалюється робота місцевих, регіональних та державних служб.  У наданні різноманітних бібліотечних послуг враховуються потреби двох офіційних мовних груп Фінляндії, а також інтереси іммігрантів. Саме бібліотеки є запорукою того, що усі люди мають право на рівний доступ до культурних та інформаційних надбань. Громадяни можуть одержувати необхідну інформацію у потрібному місці в потрібний час, незалежно від їхнього вікового чи матеріального статусу та від рівня освіченості. Бібліотечні інформаційні послуги характеризуються: орієнтованістю на користувача, оперативною реакцією на запит, контролем за якістю пропонованих послуг, послідовністю та відповідальністю. На перший план виходять питання високого кваліфікаційного рівня персоналу та бібліотечного ноу-хау. Можливість скеровувати потоки інформації має таку ж вагу у формуванні громадянської свідомості як і  навчання усіх рівнів. 
Вимоги:  Наявність бібліотек змішаного типу, зростання ролі бібліотек і подальший розвиток бібліотечної мережі є передумовами надання населенню інформаційних послуг. Все ще потребує подальшої розробки єдиний канал надання електронних послуг. На даному етапі розвитку скорочуються можливості місцевого самоврядування  підтримувати надання бібліотечних послуг на рівні відповідному до запитів інформаційного суспільства. Незважаючи на підвищення рівня підготовки персоналу, забезпечення послугами продовжує ускладнюватись: серед населення зростає рівень освіченості, підвищуються вимоги  традиційної та безперервної освіти, а також бібліотечного ноу-хау. 
Заходи:Місцевий і державний уряди поділяють обов’язки таким чином, що муніципалітети є відповідальними за надання основоположних бібліотечних послуг. Саме вони за підтримки центрального управління забезпечують фінансування. Держава вдається до проведення спеціальних заходів для забезпечення високого рівня різноманітних послуг, які надає бібліотека, включаючи доступ до громадського сектору інформації та надбань національної культури, також вона забезпечує доступність електронної мережі для населення. Ці заходи стирають нерівність у доступі до інформації, яка викликана місцем проживання, віковим та матеріальним статусами, рівнем освіченості користувачів, прогалиною у розвитку електронних послуг та різною якістю бібліотечних послуг. Вони також створюють можливості для економії часу, зусиль та коштів, скорочуючи дублювання виробничих процесів у різних закладах. 
Відмінності між регіональними бібліотеками зникають, коли чітко визначені послуги створюються на міжрегіональному рівні  централізовано, для спільного використання у вебі, і за умови, що провінційні бібліотеки будуть одержувати підтримку у розвитку електронних послуг. За таких умов, окремі бібліотеки мають можливість зосередитьсь на нагальних питаннях і обслуговувати своїх користувачів.
Для забезпечення доступності надбань культури і науки та для реалізації права усіх відвідувачів на рівне обслуговування, План дій має бути втілений протягом наступного терміну роботи уряду. Це допоможе зберегти інформаційні послуги, орієнтовані на потреби користувачів в час перетворення ПБ на бібліотеку змішаного типу. Першою умовою цього перетворення є наявність  не лише компетентного та кваліфікованого персоналу, а й сучасної технологічної інфраструктури та усіх необхідних існуючих стандартів. Після цього стане можливим розвиток бібліотечної електронної мережі та веб-послуг для задоволення інформаційних потреб населення. Говорячи по подальший розвиток, завжди наголошується на безперечній необхідності бібліотек та бібліотечного ноу-хау; отже бібліотека є необхідною складовою розвинутого інформаційного суспільства.
Найбільші зміни і заходи щодо розвитку передбачають: 
-                     Модернізацію технологічної інфраструктури усіх ПБ. Впровадження відповідних стандартів та налагодження шляхів швидкої передачі даних; необхідно осучаснити системи баз даних та засоби доступу до них користувачів (терміналів користувачів). Забезпечення повнішого інформування громадян щодо користування комп’ютерами та веб-послугами у бібліотеках. 
-                     Забезпечення цифровими інформаційними послугами громадян шляхом вдосконалення бібліотечних   інформаційних та електронних систем   через спільну веб-мережу в межах територіальної одиниці.
-                     Об’єктивну оцінку бібліотечних та інформаційних послуг на загальнодержавному рівні з метою забезпечення рівних можливостей усіх категорій користувачів.
-                     Визначення особливих потреб бібліотечного обслуговування, що належать до компетенції програми державної допомоги.
-                     Фінансування веб-послуг національного значення та спеціальних програм бібліотеки має надходити з державного бюджету.
-                     Розробка нових робочих концепцій та стратегічних шаблонів для адміністрації державних бібліотек, бібліотечних організацій та бібліотечних послуг спрямованих на задоволення потреб учнів середньої і старшої школи, та закладів проф.-тех. освіти. Забезпечення місцевих та/або центральних шкіл фахівцями з педагогічної інформатики.
-                     Підвищення професійного рівня бібліотечних працівників.  < Попередня   Наступна >
Головна | >>> Про проект | >>> ТЕМА ДНЯ | >>> БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ: | >>> УКРАЇНІСТИКА за КОРДОНОМ | >>> УКРАЇНОМОВНІ ТВОРИ: | >>> КОРИСНІ РЕСУРСИ | >>> СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА | >>> З ТВОРЧОГО ДОРОБКУ: | >>> ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ | >>> ИГРОМАНИ. Дискусійний клуб | ФАЙЛИ | Контакт |
Підпишіться на новини!
 
 
 
©Copyright 2005-2007 Бібліотечний інформаційно-освітній портал
Використання інформації з рекламних та інших матеріалів цього сайту для передруку, внесення в бази даних для подальшого комерційного використання, розміщення матеріалів в ЗМІ та мережі інтернет можливе лише за умови розміщення прямого посилання на сайт http://www.librportal.org.ua

:: up::

bigmir)net TOP 100