:: Головна :: :: Пошта :: :: Пошук :: :: Оголошення :: :: Форум ::
Меню
Головна
>>> Про проект
>>> ТЕМА ДНЯ
>>> БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ:
>>> УКРАЇНІСТИКА за КОРДОНОМ
>>> УКРАЇНОМОВНІ ТВОРИ:
>>> КОРИСНІ РЕСУРСИ
>>> СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА
>>> З ТВОРЧОГО ДОРОБКУ:
>>> ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ
>>> ИГРОМАНИ. Дискусійний клуб
ФАЙЛИ
Контакт
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
"Бібліофан" Дискусійний клуб
"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Who's Online
Зараз на сайті:
Гостей - 104
Популярні

Вітаємо Вас на Бібліотечному інформаційно-освітньому порталі 

Презентація сайтів бібліотек
Гадяцька районна центральна бібліотека ім. Лесі Українки. Полтавська обл.

      Сайт  http://hadiach-library.blogspot.com пропонує розділи: Новини; З історії бібліотеки; Наш колектив; Інтернет-центр; Клуб "Пальміра"; Славетні земляки; Нові надходження; Прихильники

Що нового у бібліотеках країни:

Якщо Ви хочете дізнатися про щоденну роботу бібліотеки - Вам сюди!

Чайковський А.Я. Андрій Чайковський - знаний і не знаний. Сценарій
Рейтинг: / 29
ГіршаКраща 
Творчество библиотекарей - Літературно-мистецькі заходи

До 135-річчя від дня народження А.Я.Чайковського: Методичні поради

15 травня минає 135 років від дня народження А.Я.Чайковського, українського письменника і громадського діяча.

   Народився Андрій Якович Чайковським в м, Самборі на Львівщині в родині дрібного урядовця. Рано втративши батьків, перебував на утриманні своїх родичів у селі Гординя Самбірського повіту. Навчався майбутній письменник в Самбірській гімназії. Закінчив юридичний факультет Львівського університету. В Бережанах відкрив адвокатську контору. До нього горнулося все селянство. Називали ''Хлопським адвокатом".

    Активною і багатогранною була громадська діяльність Андрія Чайковського. Разом з композитором Остапом Нижанківським створив хор "Бережанський • Бонн", театральне товариство, Розгорнув громадську діяльність у різних товариствах, був активним діячем проголошеної у Львові у листопаді 1918 року Західноукраїнської республіки. В 1919 році письменник переїздить до Коломиї, де й живе решту свого життя.

    Увійшов в українську літературу Андрій Чайковський наприкінці XIX століття і працював на її ниві чотири десятиліття. Він збагатив українську літературу творами, в яких реалістично показував галицьку дійсність, створив картини побуту різних верств населення краю в таких творах, як: "Олюнька", "В чужому гнізді", "Малолітній", "Своїми силами", "Панич" та ін. Чайковський написав цілу низку оповідань та нарисів "з судової зали". 

     Працював він і в художньо-історичному жанрі. Його твори вражають значними масштабами охоплення історичних подій, глибоким проникненням в тогочасну епоху. Це передусім романи "Сагайдачний" та "Олексій Корнієнко", а також низка малих за обсягом, але не менш важливих і цікавих за змістом, яскравістю й виразністю образів творів: "На уходах", "За сестрою", "Козацька помста", "З татарської неволі" та інших.

    Творчість Андрія Чайковського була високо оцінена Іваном Франком, Михайлом Коцюбинським, Осипом Маковеєм, Гнатом Хоткевичем.

Художня проза в його час мала широкий резонанс. Твори А.Чайковського видавались у Львові, Коломиї, Чернівцях, Станіславі, Києві, Харкові, Катеринославі, Відні, Празі, Кракові, у США та Канаді.

    Впродовж.70-80 років твори письменника не друкувались і його ім’я призабулось. Але сьогодні справджуються слова О.Барвінського, написані в 1921 році: "Андрій Чайковський ще не оцінений у нас в достатній мірі, Його оцінка б майбутньому, і з плином часу його цінуватимуть все більше і більше. Цей митець переживе багатьох навіть більш талановитих прозаїків". Сьогодні прості і задушевні твори А.Чайковського видаються і плануються до видання значними тиражами, бо заволоділи і всевладніше продовжують оволодівати умами і серцями читачів.

  Під час підготовки до відзначення ювілею А.Чайковського радимо провести бесіди по творах письменника, їх обговорення, вечір пам’яті "Андрій Чайковський - знаний і незнаний", оформити літературний календар.

    Бесіди можна провести за темами:

  • - "Життя галицького селянства очима адвоката" (за творами: "Хто винен", "Краще смерть, як неволя", "За віхоть сіна", "Обережно з вогнем", "Жаль ваги не має", "Поєдинок”, "Ні разу не вдарив", "Олюнька");
  • - "Історичне минуле України в творах Андрія Чайковського" ("На уходах", "За сестрою", "Сагайдачний").

    Епіграфом до літературного календаря може бути:
"Доки будуть говорити й читати українською, доти буде
живий Андрій Чайковський". Д.Николишин.

    В підготовці до відзначення ювілею письменника радимо використати Календар знаменних і пам’ятних дат Івано-Франківської області на 1992 рік.-Івано-Франківськ, 1991.-С. 15-17.< Попередня
Головна | >>> Про проект | >>> ТЕМА ДНЯ | >>> БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ: | >>> УКРАЇНІСТИКА за КОРДОНОМ | >>> УКРАЇНОМОВНІ ТВОРИ: | >>> КОРИСНІ РЕСУРСИ | >>> СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА | >>> З ТВОРЧОГО ДОРОБКУ: | >>> ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ | >>> ИГРОМАНИ. Дискусійний клуб | ФАЙЛИ | Контакт |
Підпишіться на новини!
 
ЗНАЙОМТЕСЬ:
 
 
банк хоум кредит адреса в москве
©Copyright 2005-2007 Бібліотечний інформаційно-освітній портал
Використання інформації з рекламних та інших матеріалів цього сайту для передруку, внесення в бази даних для подальшого комерційного використання, розміщення матеріалів в ЗМІ та мережі інтернет можливе лише за умови розміщення прямого посилання на сайт http://www.librportal.org.ua

:: up::

bigmir)net TOP 100