:: Головна :: :: Пошта :: :: Пошук :: :: Оголошення :: :: Форум ::
Меню
Головна
>>> Про проект
>>> ТЕМА ДНЯ
>>> БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ:
>>> УКРАЇНІСТИКА за КОРДОНОМ
>>> УКРАЇНОМОВНІ ТВОРИ:
>>> КОРИСНІ РЕСУРСИ
>>> СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА
>>> З ТВОРЧОГО ДОРОБКУ:
>>> ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ
>>> ИГРОМАНИ. Дискусійний клуб
ФАЙЛИ
Контакт
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
"Бібліофан" Дискусійний клуб
"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Who's Online
Зараз на сайті:
Гостей - 103
Популярні

Вітаємо Вас на Бібліотечному інформаційно-освітньому порталі 

Презентація сайтів бібліотек
Вербська публічно-шкільних бібліотека. Дубенський р-н. Рівненська обл.

    На сайті  http://www.crbdubno.org.ua/verb.html пропонуються розділи: Головна; Про нас; Легенди села; Історичні відомості; Музеї села; Відомі земляки; Фотогалерея;

Що нового у бібліотеках країни:

Якщо Ви хочете дізнатися про щоденну роботу бібліотеки - Вам сюди!

День матері. Уклін тобі, мамо. Сценарій
Рейтинг: / 23
ГіршаКраща 
Творчество библиотекарей - Літературно-мистецькі заходи

Сценарій на допомогу бібліотекам, по відзначенню Свята матері

Відродження національної культури, духовне піднесення неможливе без збереження та активного використання народних звичаїв, обрядів, свят. Поряд з традиційними святами народного календаря в останні роки закладами культури України широко використовуються нові свята, до яких належить і Свято Матері. Воно святкується щорічно в другу неділю травня.

      Дані матеріали допоможуть Вам організувати святкування Дня Матері в бібліотеках регіону. Дані методичні матеріали узагальнюють досвід роботи бібліотек України та інституту підвищення кваліфікації працівників культури м. Києва по підготовці і проведенню Свята Матері.

      Додаток № І. "День матері": (Бесіда для учнів 4, 5, 6 класів)
      Мамо, матуся, ненька, наша Берегиня... Скільки любові і тепла таять ці магічні слова, бо називаємо ми так людину, яка завжди для нас найдорожча, найдобріша...
      Мамо...Перше слово, яке з радісною усмішкою вимовляє дитина, і скільки б нам не було років п'ять чи п'ятдесят - всім завжди потрібна мати, її ласка, її погляд.
      Материнська любов гріє нас до старості...
      Чим більша любов до матері, тим світліше і радісніше наше життя.
      Матір у всі віки шанували, любили, звеличували. Найперше тому, що вона - символ відродження та невмирущості людського роду.
      Археологи і досі знаходять різного розміру давні скульптури, їх називають "Кам'яні баби". То є образ Великої Матері - годувальниці і продовжувачки роду,
      У кожної людини любов до Вітчизни асоціюється з любов'ю до Матері. Недарма ж кажуть у нас "ненька Україна". Земля українська наша прадавня мати.
      У різні святкові дні ми згадуємо і вшановуємо жінок-матерів, але одне  - другої травневої неділі - для українців особливе. І воно нині повертається до нас із давніх літ. Це - День Матері, світле родинне свято, яке вже вийшло за рамки відзначення в сімейному колі і стало національним святом.
      Зупинимось на походженні цього свята.
      Це сталося на початку нинішнього століття: молоду американку Анну Джервіс спіткало страшне горе - передчасно пішла з життя її мати. І донька, скуштувавши сирітської долі, вимріяла думку - аби мали люди на рік єдиний день, коли б усі вшановували і матір-неньку, і матір-Землю, і Матір Божу.
      І полетіли від сироти листи сенаторам. Нарешті, 1914 року Конгрес США ухвалив рішення про проведення в країні нового державного свята - Дня Матері.
      Пізніше це свято почали відзначати у Швеції, Норвегії, Данії...
      1929 рік був першим роком Свята української Матері. Відзначалось воно у Львові, а потім відразу прижилось на Україні в цілому.
      А потім настали часи, коли народні традиції стали забуватися... Було забуте і свято матері,
      І ось в часи національного і духовного відродження України, ми знову повертаємося до свят, які шанували наші бабусі і дідусі.
      Нагадали про Свято матері нам жіночі організації із західних регіонів України, і з їхньою допомогою традиція шанування матері прийшла і до нас на Луганщину.

      Підготувати бесіду "День Матері" вам допоможе стаття: Гром'як М. Рідна мати моя: Свято матері // Зірка. - 1991. -2 серп.

      Розповісти про історію походження свята дорослим читачам допоможе бесіда "Берегиня людства", яку можна провести використавши матеріали: "Берегиня людства": Бесіда до Дня матері // Календар знаменних і пам'ятних дат ІІ кв. І994 /Національна парламентська бібліотека України. - К., 1994. - С.29-34.< Попередня   Наступна >
Головна | >>> Про проект | >>> ТЕМА ДНЯ | >>> БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ: | >>> УКРАЇНІСТИКА за КОРДОНОМ | >>> УКРАЇНОМОВНІ ТВОРИ: | >>> КОРИСНІ РЕСУРСИ | >>> СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА | >>> З ТВОРЧОГО ДОРОБКУ: | >>> ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ | >>> ИГРОМАНИ. Дискусійний клуб | ФАЙЛИ | Контакт |
Підпишіться на новини!
 
ЗНАЙОМТЕСЬ:

 
 
©Copyright 2005-2007 Бібліотечний інформаційно-освітній портал
Використання інформації з рекламних та інших матеріалів цього сайту для передруку, внесення в бази даних для подальшого комерційного використання, розміщення матеріалів в ЗМІ та мережі інтернет можливе лише за умови розміщення прямого посилання на сайт http://www.librportal.org.ua

:: up::

bigmir)net TOP 100