:: Головна :: :: Пошта :: :: Пошук :: :: Оголошення :: :: Форум ::
Меню
Головна
>>> Про проект
>>> ТЕМА ДНЯ
>>> БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ:
>>> УКРАЇНІСТИКА за КОРДОНОМ
>>> УКРАЇНОМОВНІ ТВОРИ:
>>> КОРИСНІ РЕСУРСИ
>>> СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА
>>> З ТВОРЧОГО ДОРОБКУ:
>>> ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ
>>> ИГРОМАНИ. Дискусійний клуб
ФАЙЛИ
Контакт
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
Жизнь - это бесконечная череда мгновений
Мой дом
"Бібліофан" Дискусійний клуб
"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Who's Online
Зараз на сайті:
Гостей - 43
Популярні

Вітаємо Вас на Бібліотечному інформаційно-освітньому порталі 

Презентація сайтів бібліотек
Глухівська центральна районна бібліотека. Сумська обл.

    Сайт http://glukhivlibrary.at.ua/ пропонує розділи: Меню сайту: Головна ; Фахівцю; Читачам; Анонс; Фотоальбоми

Що нового у бібліотеках країни:

Якщо Ви хочете дізнатися про щоденну роботу бібліотеки - Вам сюди!

ТЕМА ДНЯ
Читай без обмежень! Як у Києві хочуть осучаснити бібліотеки

      Лондонська бібліотека Пекхем у формі перевернутої літери «L» відома у всій Великобританії. Не тільки завдяки чималій книгозбірні та футуристичному дизайну, а й через ультрамодне начиння: конференц-зал, дитячі кімнати, медіа-центр, читальні працюють тут за останнім словом техніки. А студенти німецького університету Дуйсбург-Ессен беруть книги для навчання у круглій бібліотеці. Незвична не лише форма приміщення, а й принцип роботи: тут все працює на альтернативних джерелах енергії.
      Сучасні бібліотеки стають не просто місцем зберігання книг, а й відкритим публічним простором, де роботу бібліотекаря за нашими стандартними уявленнями зведено до мінімуму. Все автоматизовано та комп’ютеризовано.
      Українські книгозбірні тільки стають на шлях модернізації. У березні цього року в Харкові відкрилась бhttps://www.facebook.com/groups/bibliofan/?ref=bookmarksібліотека Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, одна з найсучасніших у країні. «Одинадцятиповерхова будівля складається з бібліотечної та навчальної частин. Працює з використанням найсучасніших прогресивних організаційно-інноваційних бібліотечних методик, телекомунікаційних мережевих магістралей, найсучаснішої електронної системи обслуговування читачів», — ідеться на її сайті.
      Часто про новітні архітектурні рішення наші книгозбірні тільки мріють. А про електронний інформаційний простір — мріють і водночас реалізовують цю ідею. Наприклад, Публічна бібліотека імені Лесі Українки у Києві, спільно з іншими закладами міста, хоче створити єдиний електронний інформаційний простір публічних бібліотек столиці. Так, як це працює у багатьох розвинених країнах. Це має зруйнувати застарілі стереотипи про роботу книгозбірень, про те, що це лише рутинна видача книг, а також наблизити роботу таких закладів до рівня європейських колег.

Докладніше...
Новое увлечение библиотекарей - библиотека хаб.

      Начнем с того, что англ. hub переводится как "ступица" колеса - вот та часть, от которой расходятся спицы у велосипеда (прямо схема ЦБС где ЦБ - хаб). А переносном смысле - центр чего-либо. Слово приобрело широкое употребление в вычислительной технике, в частности в ПК, как концентратор, т.е. центральная станция сетевой архитектуры, или WEB-центр (hub network - сеть с центральной станцией).       Проект BiblioHUB, инициированный и финансируемый Stimuleringsfonds Creative Industries NL в рамках международного гранта на исследования 2015 года и в партнерстве с ANBPR (RO), SVESMI (NL), IND (NL), Denis Stillewagt (NL), ZEPPELIN (RO ) И Catalist (RO). За основу взяты голландские библиотеки, являюшиеся не просто контейнерами и распространителями информации, а местами социальных инноваций и взаимодействия, способствуют обмену знаниями, повышению уровня культуры и образованию путем использования гибридного формата, позволяющего превзойти датированное понятие библиотеки. Основное внимание в проекте уделяется междисциплинарным исследованиям, ведущим к разработке и внедрению комплексного решения преобразования библиотеки в общественные места, адаптированные к современным требованиям обслуживаемого сообщества. Это интегральная и стратегическая модель, включающая компоненты урбанизма, архитектуры, дизайна, услуг, персонала, PR и брендинга в одной последовательной концепции, которая постоянно развивается и видоизменяется в соответствии с изменяющимися потребностями общества.
      По сути, это архитектурно-дизайнерский поект, поэтому он применим к строящимся или перестраиваемым библиотекам.
      Анастасия Смирнова, основатель российско-голландского бюро архитектурных и социокультурных проектов SVESMI (Роттердам) пишет, что применять голландские принципы к российским библиотекам сложно, потому что их архитектура и место расположения конкретные. Например, библиотеки Москвы — это система, а не набор разнохарактерных заведений, поэтому нужен свод общих для всех правил и регуляций. Ведь библиотеки в старом центре города и на окраине — это две очевидно разные истории. Каждая библиотека этой системы уникальна, каждую нужно программировать с учётом конкретного городского контекста, нужд горожан из близлежащих домов и архитектурных особенностей здания, в котором библиотека расположена.
      Отсюда - сделать косметический ремонт, поставить пластиковые окна, купить пару кресел и сменить вывеску библиотеки на "BiblioHUB" или "Библиотека-хаб" недостаточно. Это должна быть комплексная активация  библиотек ЦБС под эгидой центральной на основе изучения потребностей каждого микрорайона обслуживания. Т.е. превращение их в модули ЦБ, ориентированные на запросы своего конкретного общества. Изобретать новые функций для устаревших объектов и менять вывеску недостаточно.

Кирилл Стремоусов в библиотеках Голландии

< Попередня   Наступна >
Современная библиотека. Видеоэкскурсия
Библиотека средней школы Зофинген, Швейцария

Просто и функционально. Библиотека сразу настраивает на серьёзный, я бы сказала, академичный лад. Никаких тебе развлечений/отвлечений. Вы пришли сюда за знаниями и они предоставляются вам сполна. Даже художественная литература здесь не развлечение, а "учебник жизни"...

 

Головна | >>> Про проект | >>> ТЕМА ДНЯ | >>> БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ: | >>> УКРАЇНІСТИКА за КОРДОНОМ | >>> УКРАЇНОМОВНІ ТВОРИ: | >>> КОРИСНІ РЕСУРСИ | >>> СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА | >>> З ТВОРЧОГО ДОРОБКУ: | >>> ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ | >>> ИГРОМАНИ. Дискусійний клуб | ФАЙЛИ | Контакт |
Підпишіться на новини!
Вісті з УБА
Новини — Українська бібліотечна асоціація
Новини порталу
Новини ІФЛА

News from IFLA
 
ЗНАЙОМТЕСЬ:
 
 
©Copyright 2005-2007 Бібліотечний інформаційно-освітній портал
Використання інформації з рекламних та інших матеріалів цього сайту для передруку, внесення в бази даних для подальшого комерційного використання, розміщення матеріалів в ЗМІ та мережі інтернет можливе лише за умови розміщення прямого посилання на сайт http://www.librportal.org.ua

:: up::

bigmir)net TOP 100