:: Головна :: :: Пошта :: :: Пошук :: :: Оголошення :: :: Форум ::
Меню
Головна
>>> Про проект
>>> ТЕМА ДНЯ
>>> БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ:
>>> УКРАЇНІСТИКА за КОРДОНОМ
>>> УКРАЇНОМОВНІ ТВОРИ:
>>> КОРИСНІ РЕСУРСИ
>>> СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА
>>> З ТВОРЧОГО ДОРОБКУ:
>>> ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ
>>> ИГРОМАНИ. Дискусійний клуб
ФАЙЛИ
Контакт
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
Жизнь - это бесконечная череда мгновений
Мой дом
"Бібліофан" Дискусійний клуб
"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Who's Online
Зараз на сайті:
Гостей - 67
Популярні

Вітаємо Вас на Бібліотечному інформаційно-освітньому порталі 

Презентація сайтів бібліотек
Науково-технічна бібліотека Харківського національного автомобільно-дорожнього університету

ImageСайт http://www.khadi.kharkov.ua/Library пропонує розділи: Про бібліотеку (Історія, Новини, Структура); Нові надходження (література, Періодичні видання); Бази даних (Каталог, Періодичні видання); Збірники праць ХНАДУ (Вісник, Автомобільний транспорт); Інше (Посилання).

Що нового у бібліотеках країни:

Якщо Ви хочете дізнатися про щоденну роботу бібліотеки - Вам сюди!

ТЕМА ДНЯ
Читай без обмежень! Як у Києві хочуть осучаснити бібліотеки

      Лондонська бібліотека Пекхем у формі перевернутої літери «L» відома у всій Великобританії. Не тільки завдяки чималій книгозбірні та футуристичному дизайну, а й через ультрамодне начиння: конференц-зал, дитячі кімнати, медіа-центр, читальні працюють тут за останнім словом техніки. А студенти німецького університету Дуйсбург-Ессен беруть книги для навчання у круглій бібліотеці. Незвична не лише форма приміщення, а й принцип роботи: тут все працює на альтернативних джерелах енергії.
      Сучасні бібліотеки стають не просто місцем зберігання книг, а й відкритим публічним простором, де роботу бібліотекаря за нашими стандартними уявленнями зведено до мінімуму. Все автоматизовано та комп’ютеризовано.
      Українські книгозбірні тільки стають на шлях модернізації. У березні цього року в Харкові відкрилась бhttps://www.facebook.com/groups/bibliofan/?ref=bookmarksібліотека Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, одна з найсучасніших у країні. «Одинадцятиповерхова будівля складається з бібліотечної та навчальної частин. Працює з використанням найсучасніших прогресивних організаційно-інноваційних бібліотечних методик, телекомунікаційних мережевих магістралей, найсучаснішої електронної системи обслуговування читачів», — ідеться на її сайті.
      Часто про новітні архітектурні рішення наші книгозбірні тільки мріють. А про електронний інформаційний простір — мріють і водночас реалізовують цю ідею. Наприклад, Публічна бібліотека імені Лесі Українки у Києві, спільно з іншими закладами міста, хоче створити єдиний електронний інформаційний простір публічних бібліотек столиці. Так, як це працює у багатьох розвинених країнах. Це має зруйнувати застарілі стереотипи про роботу книгозбірень, про те, що це лише рутинна видача книг, а також наблизити роботу таких закладів до рівня європейських колег.

Докладніше...
Манифест библиотекаря

     В  2006 году  американский библиотекарь, специализирующийся в области информационных технологий,  Лаура Коэн ( Laura  Cohen)  создала и разместила  в Интернете   «манифест  библиотекаря 2.0.    За последние четыре года произошли большие изменения в сфере  информационных технологий, однако принципы  работы современного  библиотекаря, сформулированные  Коэн,  актуальны и сегодня.
    В настоящее время   концепция  дванольной  библиотеки (а в ближайшее время и Библиотеки 3.0)  является   наиболее обсуждаемой темой в мировом библиотечном сообществе.

Манифест   библиотекаря  2.0:

    Я буду изучать уровень информационной грамотности своих пользователей для того, чтобы повысить качество их обслуживания.

    Я всегда буду давать честную оценку положению дел в библиотеке и содействовать внедрению инноваций.

    Я стану активным участником модификации своей библиотеки.

    Я признаю, что библиотеки меняются медленно и буду вместе со своими коллегами способствовать необходимым изменениям.

    У меня хватит мужества выступать за внедрение в библиотечную практику новых (порой революционных форм обслуживания), несмотря на активное сопротивление некоторых моих коллег.

    Я буду искренне радоваться позитивным изменениям в своей библиотеке и постараюсь передать свой настрой коллегам и пользователям.

    Я готов отказаться от традиционных, десятилетиями проверенных форм библиотечного обслуживания, если предлагаемые инновации делают библиотеку более востребованной.

    Я не боюсь делать ошибки в своей экспериментальной работе.

    Я не буду ждать, пока все наладиться за счет других и готов принимать самое активное участие во всех изменениях, основываясь на потребностях пользователей.

    Я буду всячески способствовать применению в библиотеке таких сервисов как Google или Yahoo, поскольку они очень востребованы пользователями и позволяют значительно повысить качество обслуживания.

    Я буду избегать навязывания пользователям своих представлений о библиотечном обслуживании и в своей работе буду ориентироваться на предпочтения и интересы клиентов.

    Я буду находиться в тесном контакте с пользователями как в онлайне, так в физическом пространстве библиотеки.

    Я создам открытый библиотечный сайт, что позволит библиотекарям и пользователям сотрудничать в процессе обсуждения его контента и тем самым облегчит доступ к необходимой информации.

    Я буду лоббировать открытый каталог, в котором есть персональные метки и возможность интерактива, что очень важно для современных Интернет пользователей.

    Я буду способствовать созданию блогов библиотечной администрацией

    Я буду стремиться (посредством своих действий) сделать библиотечную профессию более значимой и релевантной в сфере информационной культуры.

IMHO    самым важным качеством  современного библиотекаря  является  его  внутренняя готовность  к любым  изменениям, которые  приносят  пользу библиотеке.
http://blog.rgub.ru/libex/?p=2513  Библиотека и молодежь. Зарубеный опыт Блог 

< Попередня   Наступна >
Современная библиотека. Видеоэкскурсия
Общественная библиотека Войенс, Дания

Одна из библиотек, переступая порог которой, как Алиса, попадаешь в Страну чудес. Здесь каждый может найти себе уютный уголок для уединения или, наоборот, назначить встречу с друзьями. Больше фоток:   https://thedesignconcept.co.uk/project/denmark/vojens/vojens-public-library-denmark/pr/16129?imageid=9712

 

Головна | >>> Про проект | >>> ТЕМА ДНЯ | >>> БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ: | >>> УКРАЇНІСТИКА за КОРДОНОМ | >>> УКРАЇНОМОВНІ ТВОРИ: | >>> КОРИСНІ РЕСУРСИ | >>> СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА | >>> З ТВОРЧОГО ДОРОБКУ: | >>> ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ | >>> ИГРОМАНИ. Дискусійний клуб | ФАЙЛИ | Контакт |
Підпишіться на новини!
Вісті з УБА
Новини — Українська бібліотечна асоціація
Новини порталу
Новини ІФЛА

News from IFLA
 
ЗНАЙОМТЕСЬ:
 
 
©Copyright 2005-2007 Бібліотечний інформаційно-освітній портал
Використання інформації з рекламних та інших матеріалів цього сайту для передруку, внесення в бази даних для подальшого комерційного використання, розміщення матеріалів в ЗМІ та мережі інтернет можливе лише за умови розміщення прямого посилання на сайт http://www.librportal.org.ua

:: up::

bigmir)net TOP 100