:: Головна :: :: Пошта :: :: Пошук :: :: Оголошення :: :: Форум ::
Меню
Головна
>>> Про проект
>>> ТЕМА ДНЯ
>>> БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ:
>>> УКРАЇНІСТИКА за КОРДОНОМ
>>> УКРАЇНОМОВНІ ТВОРИ:
>>> КОРИСНІ РЕСУРСИ
>>> СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА
>>> З ТВОРЧОГО ДОРОБКУ:
>>> ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ
>>> ИГРОМАНИ. Дискусійний клуб
ФАЙЛИ
Контакт
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
"Бібліофан" Дискусійний клуб
"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Who's Online
Зараз на сайті:
Гостей - 113
Популярні

Вітаємо Вас на Бібліотечному інформаційно-освітньому порталі 

Презентація сайтів бібліотек
Публічна бібліотека № 138 ЦБС Оболонського р-ну м. Києва

Сайт  http://ocls.kyivlibs.org.ua/bibl_138/golovna_bibl_138.htm  пропонує розділи: Головна сторінка; Наші координати; Як записатись; Правила користування; План роботи на рік; Бібліотека передплатила; Наша бібліотека (фотогалерея); Про Оболонь; Пошта  

Що нового у бібліотеках країни:

Якщо Ви хочете дізнатися про щоденну роботу бібліотеки - Вам сюди!

Робота з інвалідами. Реабілітація за допомогою інформації. Методичні поради

Реабілітація за допомогою інформації: Методичні поради бібліотекарю на допомогу в обслуговуванні людей з обмеженими можливостями.

З лютого по листопад 2004 року в області проводиться огляд-конкурс на кращу роботу бібліотек з питань обслуговування людей з вадами здоров’я. Для успішного проведення огляду-конкурсу рекомендуємо ознайомитись з комплексом заходів із подальшим їх застосуванням.

Пріоритетними напрямками роботи бібліотек з інвалідами на сучасному етапі мають  стати: соціальний, інформаційний, психологічний, дозвіллєвий, професійно-реабілітаційний. Ефективній роботі сприятиме координація діяльності  бібліотек з органами місцевої влади, державними і громадськими організаціями, соціальними, юридичними, психологічними службами, центрами реабілітації, методичними та навчальними закладами, спортивними товариствами, молодіжними організаціями, товариством Червоного Хреста, тощо. В ЦРБ (ЦМБ) систематичній роботі з інвалідами сприятиме створення бібліотерапевтичного центру для людей з обмеженими можливостями. (Додаток № 1).

Через соціальні служби, поліклініки, опитування читачів, кожна бібліотека повинна виявити і взяти на облік людей з вадами здоров’я. З метою систематичного обслуговування даної категорії людей необхідно створити "Адресну картотеку", яка буде включати:
- ПІП людини інваліда;
- ПІП опікунів;
- адресу, телефон;
- стать;
- вік;
- вид захворювання;
- здібності, зацікавлення;
- вид бібліотечного обслуговування (на дому, безпосередньо в бібліотеці).

Для обслуговування на дому варто залучати волонтерів з кола читачів бібліотеки.

При індивідуальній роботі з інвалідами необхідно використовувати традиційні форми бібліотечної роботи: книгоношення, бесіди, індивідуальне інформування, індивідуальні запрошення на масові заходи бібліотеки, складання тематичних добірок, рекомендаційних списків тощо.

Поширенню життєво необхідної інформації серед людей з обмеженими можливостями сприятимуть "зони ділової інформації", які можуть включати:
1. Інформаційні стенди на яких представлені матеріали про:
- нові законодавчі документи з питань життєдіяльності інвалідів;
- соціальні, психологічні і педагогічні заклади, які займаються проблемами людей з вадами здоров’я;
- перелік навчальних закладів, які пропонують варіаційні форми здобуття освіти для людей з інвалідністю;
- перелік медико-реабілітаційних центрів на Україні і за кордоном;
- інформація про працевлаштування;
- повідомлення про проведення акцій, конкурсів, благодійних марафонів тощо.

2. Тематичні папки "Законодавство України", "Пільги інвалідам", "Освіта", "Медицина", "Оформлення субсидій".

3. Папки-досьє, які вміщують фактографічну інформацію про:
- навчальні заклади:
- адреси, реквізити, телефони;
- графіки роботи приймальних комісій, правила прийому документів;
- форми та терміни навчання, факультети, спеціалізації;
- перелік екзаменів та терміни їх здачі;
- наявність підготовчих курсів;
- сума оплати за навчання, пільги інвалідам.
- медичні та реабілітаційні заклади, протезно-ортопедичні підприємства;
- адреси, реквізити закладів,
-  графіки роботи, правила прийому інвалідів;
- перелік захворювань, за якими здійснюється лікування;
- наявність спеціалізованого обладнання та протезування;
- прейскурант цін на послуги, пільги інвалідам;
- служби побуту, які обслуговують людей з обмеженими можливостями та пільги їм надаються;
- розклад руху та маршрути громадського транспорту;
- магазини.

Доповненням до них можуть бути тематичні картотеки, які сприятимуть розширенню кола знайомств між людьми, які знаходяться в інформаційному вакуумі:
- "Люди для людей", "Служба  взаємодопомоги" – картотеки, де зібрані відомості про ліки, лікарські рослини, рецепти народної медицини, якими можуть поділитися чи обмінятися читачі.- "Служба добрих знайомств" – сприятиме встановленню, за бажанням користувачів, особистих контактів між людьми, що мають спільні інтереси.

Основним напрямком роботи має стати інформаційний. З метою надання кваліфікованої інформації з питань правового, соціального, психологічного захисту населення, рекомендуємо організовувати на базі бібліотеки консультаційний пункт юриста, психолога, соціального працівника, з чітко визначеними графіками роботи. В такі дні в бібліотеці доцільно проводити Дні інформації присвячені заздалегідь визначеній темі, що стосується життєдіяльності людей з певними вадами здоров’я:
- "Працевлаштування".
- "Соціальні гарантії людям з обмеженими можливостями".
- "Пільги інвалідам".
- "Подолання стресу після травми".
- "Мої страхи".
- "Психологічне розвантаження" тощо.
До дня інформації варто організовувати виставку біля якої проводити бесіди, огляди літератури. Для підготовки Днів інформації радимо використовувати інформаційний бюлетень "Інва.net", який включає правову інформацію, панораму подій регіону, консультації юристів, психологів, оздоровчі, навчальні заклади України тощо. На основі аналізу анкет, вміщених в бюлетені можна створити картотеки запитань і пропозицій, що дасть можливість оперативно надавати необхідну інформацію користувачам.

З метою надання психологічної допомоги людям з обмеженими можливостями доцільним є проведення занять у формі вікторин, розвиваючих ігор, тренінгів, тестів, що дасть можливість знайти нові мотивації у житті, зруйнувати бар’єри самотності тощо. (Додаток № 2). Для проведення такої роботи необхідно залучати працівників психологічних закладів та організацій, служб психологічного захисту дітей, педагогів – психологів ЗНЗ.< Попередня   Наступна >
Головна | >>> Про проект | >>> ТЕМА ДНЯ | >>> БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ: | >>> УКРАЇНІСТИКА за КОРДОНОМ | >>> УКРАЇНОМОВНІ ТВОРИ: | >>> КОРИСНІ РЕСУРСИ | >>> СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА | >>> З ТВОРЧОГО ДОРОБКУ: | >>> ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ | >>> ИГРОМАНИ. Дискусійний клуб | ФАЙЛИ | Контакт |
Підпишіться на новини!
 
ЗНАЙОМТЕСЬ:
 
 
©Copyright 2005-2007 Бібліотечний інформаційно-освітній портал
Використання інформації з рекламних та інших матеріалів цього сайту для передруку, внесення в бази даних для подальшого комерційного використання, розміщення матеріалів в ЗМІ та мережі інтернет можливе лише за умови розміщення прямого посилання на сайт http://www.librportal.org.ua

:: up::

bigmir)net TOP 100