:: Головна :: :: Пошта :: :: Пошук :: :: Оголошення :: :: Форум ::
Меню
Головна
>>> Про проект
>>> ТЕМА ДНЯ
>>> БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ:
>>> УКРАЇНІСТИКА за КОРДОНОМ
>>> УКРАЇНОМОВНІ ТВОРИ:
>>> КОРИСНІ РЕСУРСИ
>>> СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА
>>> З ТВОРЧОГО ДОРОБКУ:
>>> ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ
>>> ИГРОМАНИ. Дискусійний клуб
ФАЙЛИ
Контакт
Виртуальный секретарь "Мои научные новости"
Жизнь - это бесконечная череда мгновений
Мой дом
"Бібліофан" Дискусійний клуб
"Бібліотекарі усіх країн - об'єднуйтесь!
Who's Online
Зараз на сайті:
Гостей - 203
Популярні

Вітаємо Вас на Бібліотечному інформаційно-освітньому порталі 

Презентація сайтів бібліотек
Національна наукова медична бібліотека України. м. Київ

     Сайт  http://www.library.gov.ua/  пропонує розділи: Головна сторiнка; Про нас; Iсторiя бiблiотеки; Новини; Фонди; Каталог; Нашi послуги; Фонд електронних документів; Лiнки; Нашi спонсори; Контакти; Книга Вiдгукiв

Що нового у бібліотеках країни:

Якщо Ви хочете дізнатися про щоденну роботу бібліотеки - Вам сюди!

ТЕМА ДНЯ
Читай без обмежень! Як у Києві хочуть осучаснити бібліотеки

      Лондонська бібліотека Пекхем у формі перевернутої літери «L» відома у всій Великобританії. Не тільки завдяки чималій книгозбірні та футуристичному дизайну, а й через ультрамодне начиння: конференц-зал, дитячі кімнати, медіа-центр, читальні працюють тут за останнім словом техніки. А студенти німецького університету Дуйсбург-Ессен беруть книги для навчання у круглій бібліотеці. Незвична не лише форма приміщення, а й принцип роботи: тут все працює на альтернативних джерелах енергії.
      Сучасні бібліотеки стають не просто місцем зберігання книг, а й відкритим публічним простором, де роботу бібліотекаря за нашими стандартними уявленнями зведено до мінімуму. Все автоматизовано та комп’ютеризовано.
      Українські книгозбірні тільки стають на шлях модернізації. У березні цього року в Харкові відкрилась бhttps://www.facebook.com/groups/bibliofan/?ref=bookmarksібліотека Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, одна з найсучасніших у країні. «Одинадцятиповерхова будівля складається з бібліотечної та навчальної частин. Працює з використанням найсучасніших прогресивних організаційно-інноваційних бібліотечних методик, телекомунікаційних мережевих магістралей, найсучаснішої електронної системи обслуговування читачів», — ідеться на її сайті.
      Часто про новітні архітектурні рішення наші книгозбірні тільки мріють. А про електронний інформаційний простір — мріють і водночас реалізовують цю ідею. Наприклад, Публічна бібліотека імені Лесі Українки у Києві, спільно з іншими закладами міста, хоче створити єдиний електронний інформаційний простір публічних бібліотек столиці. Так, як це працює у багатьох розвинених країнах. Це має зруйнувати застарілі стереотипи про роботу книгозбірень, про те, що це лише рутинна видача книг, а також наблизити роботу таких закладів до рівня європейських колег.

Докладніше...
Маркетинг і бібліотека
Рейтинг: / 36
ГіршаКраща 
Современная библиотека - Пропонують практики і науковці

Вступ 

У сьогоднішньому прагматичному світі, який визнає лише економічні регулятори господарської діяльності, життя бібліотечної галузі виразно змінилося. Всепроникнення економічного мислення у суспільство змушує бібліотеки переглянути економічні засади свого існування і шукати шляхи самофінансування замість практики вимагання чи очікування коштів від владних структур.

Сімдесят років розвитку бібліотечної справи у Радянському Союзі мали, крім позитивного, і негативний відтінок, і це дається взнаки зараз. Зробивши бібліотеки придатком соціально-ідеологічної сфери, держава перетворила їх в інфантильні господарські об'єкти, які повністю утримувалися, а отже і керувалися нею, а бібліотекознавство звузила до соціально-культурологічного аспекту. Вітчизняна політекономія нехтувала їхнім виробничим аспектом заради ідеологічного, тому й фінансування будувалося на абстрактних показниках, таких як розмір книжкового фонду чи кількість читачів. Внаслідок цього бібліотечні функції інтерпретувалися як моральні, духовні категорії, за які брати гроші аморально. Але вже у 80-ті роки ХХ ст. на сторінках зарубіжної преси активно дискутується питання безплатності і платності бібліотечного обслуговування. Більшість учасників дискусії доходять висновку, що теза про безплатне обслуговування має підґрунтям винятково політичне загравання з незаможним прошарком населення для створення ілюзії соціальної справедливості. Насправді ж намагання досягти соціальної рівності шляхом безплатної освіти та доступу до інформації призводить до ще більшої нерівності, тому що в силу тих же соціальних причин цими "благами" найактивніше користується саме заможна частина населення, тим самим ще збільшуючи свої надбання – як матеріальні, так і духовні. Це легко довести, провівши аналіз контингенту читачів бібліотек з погляду рівня середнього сімейного доходу. То чи не краще для тієї частини незаможних, яка прагне до освіти та набуття знань, до користування культурним надбанням, ввести систему пільг, а витрати на утримання установи перекласти з плечей платників податків на користувачів?

Теза, що свої соціально-культурні потреби населення оплачує через податки, відмирає, через всезростаючі масштаби та рівень цих потреб і зменшення державних видатків на них. Тому в зарубіжній практиці бібліотечна діяльність давно розглядається як існуючий за законами ринку "супер-книго-маркет", який заробляє гроші на продажі суспільно значимої інформації та на її обслуговуванні.< Попередня   Наступна >
Современная библиотека. Видеоэкскурсия
Публичная библиотека Dawe, Red Deer, Канада

Отремонтированная в 2010 г. библиотека оснащена новейшими технологиями, такими как станции самообслуживания, станции OPAC и метки RFID во всех коллекциях. Передвижные изогнутые акустические панели создают атмосферу как для спокойствия, так и для активности. Библиотека предлагает услуги для всех возрастов в удобной для пользователя, вдохновляющей и комфортной обстановке. Библиотека предоставляет полный спектр услуг и является родиной программы RDPL для взрослых в области грамотности. 

Рекламу отключить как обычно "Х"

Головна | >>> Про проект | >>> ТЕМА ДНЯ | >>> БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ: | >>> УКРАЇНІСТИКА за КОРДОНОМ | >>> УКРАЇНОМОВНІ ТВОРИ: | >>> КОРИСНІ РЕСУРСИ | >>> СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА | >>> З ТВОРЧОГО ДОРОБКУ: | >>> ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ | >>> ИГРОМАНИ. Дискусійний клуб | ФАЙЛИ | Контакт |
Підпишіться на новини!
Вісті з УБА
Новини порталу
Новини ІФЛА

News from IFLA
 
ЗНАЙОМТЕСЬ:
 
 
©Copyright 2005-2007 Бібліотечний інформаційно-освітній портал
Використання інформації з рекламних та інших матеріалів цього сайту для передруку, внесення в бази даних для подальшого комерційного використання, розміщення матеріалів в ЗМІ та мережі інтернет можливе лише за умови розміщення прямого посилання на сайт http://www.librportal.org.ua

:: up::

bigmir)net TOP 100